Aktas - Bekentas

Siandien suzaideme paskutines A lygos cempionato rungtynes su principiniais musu varzovais - Bekentu. Tai buvo Vilniaus derbis, kuriame sprendesi kuri komanda sostineje bent jau siemet bus stipriausia. Turnyrineje lenteleje situacija Bekenta verte labiau kovoti del 3 tasku, kadangi pergales atveju jie uzsitikrina ketvirta vieta cempionate, pralaimejimo atveju krenta i septinta. Mums gi, pergale garantavo pakilima bent jau viena pozicija aukstyn is septintos i sesta vieta (tokia situacija susiklostytu jei paskutiniame ture Mazeikiai pasiima 3 taskus su Nautica, o Kazlu Ruda su Snoru. Ir taip ko gero ir bus). Vistik derbyje nera svarbu kas kokia vieta uzima lenteleje, svarbi yra tik pergale tos dienos rungtynese. Ir jos buvo labai atkaklios ir tikrai turejo patikti ziurovams. Sudetis: Zenius, Labas, Kemas, Gulbe, Tuchia, Dainius, Petras, Sauliukas ir Zykelis. Nusprendeme pries rungtynes nesivelti i greita futbola ir protingai zaisti nuo gynybos. Zinojeme, kad Bekentas tures zaideju dviems sudetims, ir isivelti i begima su jais mums butu savizudybe. Rungtynes prasidejo zvalgyba, Bekentas pereme iniciatyva, ilgiau kontroliavo kamuoli ir vis dazniau grasino musu vartams. Zenius atreme kelis pavojingus smugius, kelis kartus is toliau smugiavome ir mes. 5 rungtyniu minute, Zenius pagauna kamuoli uz baudos aiksteles ribu ir gauna raudona kortele. I vartus stoja Labas ir 2 minutes zaidziame trise pries keturis. Tvarkingai apsiginame, islyginame zaidima, apsikeiciame su varzovais pavojingomis atakomis ir nieko nepese pirmame kelinyje, iseiname ilsetis svieslentei rodant 0-0. Antrame kelinyje Bekentas padidina apsukas, bega greiciau, o mes tuo tarpu imusame pirma ivarti. Gulbe desiniu krastu apvede kelis varzovus, pasuoja Tuchiai ir sis ikabina kamuoli i devyniuke! 1-0. Teisejai viena po kitos pradeda svilpti prazangas ir nesuzaidus 10 minuciu jau turime keturias baudas. Varzovai nebuvo prasizenge nei karto. Sakykit ka norit, bet tokiose itemptose, lygiose rungtynese taip buti negali. Identiskose situacijose i viena puse bauda yra i kita nera. Teisybes delei reikia pasakyti, kad veliau, antroje kelinio puseje, 3 prazangas gavo ir varzovai. Kur buvo, kur nebuvo, bet musame antra ivarti likus kokioms 7 minutem. Pasizymejo Dainiukas. Bekentas paima minute, po kurios pradeda mus spausti po visa aikstele. Is esmes, mes tvarkingai ginames ir neleidziame Bekentui sukurti labai pavojingu momentu prie musu vartu. Vis gi varzovai rezultata svelnina apmaudzioje situacijoje, po kampinio - ir jau 2-1. Aiksteje tapo labai karsta, juo labiau, kad prasizengiame 5 karta. Varzovai meta vis daugiau jegu i ataka, ir tuo paciu atsiranda skyles ju gynyboje. Viena po kitos neisnaudojame keliu labai pavojingu progu ir del to tenka atlaikyti dar didesni varzovu spaudima gynyboje. Taska siose rungtynes deda Gulbe, spicu musa 3 ivarti ir likus minutei rezultatas tampa 3-1. Bekentas bando dar kazka daryti, ju vartininkas irgi jungiasi i ataka, bet suzaidziame tvarkingai ir daugiau neprasileidziame. Tuchia paskutinemis sekundemis galejo imusti ir ketvirta. Apibendrinant rungtynes, siandien laimejo ne ta komanda kuri daugiau atakavo ir laike kamuoli, laimejo komanda, kuri parode didesne valia ir ryzta, ir kuri labiau norejo laimeti. Sukovojome nuo dushios, visi buvome labai uzsivede ir nenorejome trauktis ne per zingsni. Jeigu dar prideti, kad zaideme be Ispanijoje esanciu Andziko ir Igno ir nebepasirodancio Lemo, rungtynes galima vertinti kaip geriausiai suzaistas siame sezone. Jausmas toks, lyg laimetume koki medali ;). Kad Gulbe labai gerai atrode aiksteje jau iprasta matyti, bet kad su tokiu atsidavimu suzaide ir likusieji, tikrai buvo netiketa. Tikrai negaliu isskirti nei vieno zaidejo, siandien zaide ne asmenybes, o komanda. Net ir musu rekimas ant teiseju buvo pateisinamas, nes, pirma, tai suvienijo komanda, ir antra, teisejai rungtyniu gale nepasidave norui padeti Bekentui islyginti rezultata ir leido varzybas issiaiskinti pacioms komandoms. Aciu ziurovams, radusiems penktadienio vakara laiko futbolui: Zengai, Cipsui, Tadui, broliams O ir G, Pajuodziui, Piktui (berods gi buvo?). Turbut kazko ir nepaminejau, nes is sono musu fanklubas atrode zymiai didesnis. A lyga mums baigesi, liko sukovoti Sareme cempionate ir pasistengti apginti Vilniaus taure. Nei ten, nei ten lengva nebus, nes varzovai laukia labai rimti.