2 Turas - išplėštas taškas

Taip taip, iškovotas taškas, o Navigatoriai prarado du. Tik ypatingai didelių pastangų dėka, taipogi nusišypsojus ir sėkmei, pavyko išspausti lygiąsias. Laukėme iš Navigatorių greito ir techniško futbolo, tą ir gavome, bet ilgą laiką niekaip nepavyko įjungti tos pavaros, kuria važiavo jų automobilis. Ar atsainiai darėme apšilimą, ar kitos kokios priežastys, bet per pirmą kėlinį nespėjome nei gintis, nei atakuoti, ir to pasekoje - 0:2 plius dar dvi puikios neišnaudotos varžovų progos. Po to dadėjome, perėmėm iniciatyvą ir didžiąją antro kėlinio pusę praleidome varžovų pusėje, Navigatoriai gi sėkmingai kontratakovo ir vėl gi susikūrė gerų progų įvarčiui įmušti. O viskas buvo taip..
Vartuose - Labas, gynyboje – Dainiukas, Tadas, Šmigis, Mindaugėlis, sauguose Mindė, Petras, Aidelis, Vaidutis, atakoje Virgis ir Juozas. Nuo keitimo jungėsi Pajuodis, Gelmis, Svajka, Mantas, Nerijus, Dirma. Nepavyko pajudėti (nors ir buvo pasiruošę bet kada išbėgti į aikštę) Andriui, Romui, Šniokai. Palaikymas irgi buvo solidus – Zenga, Čipsas, Ovkė, Andžikas buvo su šeimyna (smagu, kad nepamiršta ne tik įvarčius mušti pirmoje lygoje, bet atranda laiko ir pasižiūrėti buvusios komandos varžybų), Mindaugėlio tėvas dar buvo, Samas šį kartą ant brofkės buvo ir tėvą atsivežė, Šmigis atsivežė Bekento padalinį (turbūt tiesiai iš Kėdainių), buvo ir nepažįstamų veidų (spėju, kad Čipsas čia kažką padėliojo). Na ir žinoma, žaviosios mūsų damos su vaikais, kurių šiandien buvo kaip niekad daug, nuspalvino mūsų geltonai – mėlyną tribūną dar ryškesnėmis spalvomis. Smagu!
Pirmame kėlinyje žaidė Navigatoriai. Mes lengviau galėjome kamuolį perdavinėti tik savo aikštės pusėje, toliau arba kamuolys šokinėjo (sustabdyti jam reikėdavo dviejų-trijų lietimų, keista kad varžovams tas netrukdė ir jie perdavimus atlikdavo vienu – dviem lietimais) arba stovėjome ir tiesiog to kamuolio nebuvo kam įkišti į priekį. Taip ir tampėmės, tuo tarpu Navigatoriai nuo pat pirmų minučių įjungę aukštą pavarą perėmė iniciatyvą. Pirmas pavojaus skambutis nuskambėjo 10-ą rungtynių minutę, kai iš kairės sekė perdavimas į baudos aikštelę ir ten likęs vienas varžovas nelabai vykusiai mušė į mūsų vartus - šiaip ne taip susitvarkėme. Tačiau nesureagavome. Darbinė varžovų ataka po poros minučių šį kartą iš dešinės, skersuojamas kamuolys į baudos aikštelę, ir pirmas prie jo suspėja navigas - 0:1. Na nieko, save raminame, tuoj bandysime išlyginti. Bet kur tau, varžovai atakuoja toliau, ir vėl įkirtęs iš dešinės varžovas vėl muša taikliai 0:2. Pradedame pykti. Visų pirma ant savęs, kad nieko padaryti šiandien negalime. Po to ant varžovų, kad bėga per greitai, Mindaugėlis nesicackina, išmušinėdamas kamuolį gana kietai sužaidžia į varžovą – gauna geltoną. Padarome eilę keitimų ir prisiverčiame bėgti greičiau. Pradedame lipti ant kulnų, žaisti kontaktinį futbolą, tas pasiteisina, nes žaidimas išsilygina. Nemažai pražangų, varžovai irgi žaidžia kietai ir tikrai nelengvos rungtynės teisėjui. Tado smūgį iš toliau traukia vartininkas, Mindė muša irgi pataiko į pastarąjį, keli pavojingi skersi – neuždarome. Atrodo tuoj kažką sukursime, bet nuramina mus varžovai. Klystame gynyboje, varžovas išeina vienas prieš Labą, laimei, muša virš vartų. Po šio momento progų nebesukuria nei viena komanda.
Per pertrauką nusprendžiame išleisti trečią vidurio saugą. Puolėjo sąskaita, bet reikia perimti kamuolio kontrolę į savo rankas. Visų pirma – viduryje - Tadas, Mindė ir Vaidutis pradeda laikyti kamuolį. Didelių pastangų dėka priverčiame varžovus atsitraukti. Nors ypatingai pavojingų progų neturime (pro sutankintą jų gynybą sunku buvo ką padaryti), bet žaidimas vyksta jų pusėje, ir tai ko gero buvo pirmas žingsnis į lygiąsias. Nepaisant to, pirmą pavojingesnę progą sukuria vėl gi varžovai. Po pakelto kampinio, jie kamuolį smūgiuoja galva ir pataiko į virpstą. Pas mus Mindė pataiko į tinklą, deja, bet iš kitos pusės. Varžovai atsako išėjimu vienas prieš vieną, Labas pirmą kamuolį atmuša kojomis, varžovas taisosi kamuolį, vėl smūgiuoja, šį kartą nuo vartų linijos kamuolį atmuša Mindaugėlis. Pavojingai vėl smūgiuoja Mindė – šį kartą iš baudos smūgio nuo 18 metrų. Kamuolys praskrieja visiškai šalia devyniukės. Ir vistik ateina šventė ir į mūsų kiemą, Likus 20 minučių Vaidutis švelnina rezultatą – iš kairės pusės, iš gana aštraus kampo, iš gana toli, muša taip, kad kamuolys nuo skesinio atsidūria tolimąjame vartų kampe 1:2. Dirbame toliau (runtynės tikrai buvo darbinės) išleidžiame į priekį Mantą, kuris po gerų 10 minučių uždirba pendelį. Sužaidęs iki galo, jis priverčia suklysti Navigatorių vartininką. Varžovai ginčijasi, bet vartininkas kamuolio nepagavo, nugriovė mūsiškį ir teisėjas be dvejonių parodė į 11 metrų žymę. Mindė muša taikliai 2:2. Pasigirsta raginimų, kad, davai, pabandom laimėti, bet daugiau išpešti nesugebame.
Taip ir pabaigiame lygiosiomis, ir šis rezultatas yra geresnis mums. Varžovai tegali kaltinti save už neišnaudotas progas ir už tai, kad po gero pirmo kėlinio antrame atsitraukė į gynybą.
Bendrai paėmus, tai norėčiau visų pirmą išskirti rungtynių tempą. Nors pradžioje Navigatoriai bėgo geriau, bet po to prisitaikėme ir gavosi tikrai neblogo lygio varžybos. Buvo ką veikti teisėjui, daug pražangų, keletas iš jų gal ir grubios buvo, bet visumoje buvo kieta vyriška kova. Teisėjas susitvarkė puikiai ir nė minutei neleido komandoms pajausti kraujo skonio. Baudė ir už pražnagas, ir už kalbas. Ir pagarba abiems komandoms už tai, kad nepaisant įtampos rungtynės gavosi korektiškos.
Negaliu nepagirti šiandien iš Panevėžio atlėkusių brolių Garšvinskų, būtent jie sudalyvavo abiejose atakose, kai buvo pasiekti įvarčiai, taipogi Tadas, Pajuodis, Mindaugėlis buvo tie geniai šiandien, kurie paskui save patraukė ir visus likusius. Blogai, kad mūsų gynyba ir vartininkai kol kas neblizga – antrose rungtynėse iš eilės prasileidžiame po du įvarčius, sakyčiau per daug. O šiaip už valią ir ryžtą išplėšiant lygiąsias šiandien, visai komandai rašyčiau tvirtą dešimtuką, tuo tarpu patį žaidimą pirmame kėlinyje vertinčiau dvejetu, o antrame šešetu. Jeigu tokioje padėtyje sugebame išpešti naudos, tai reiškia, kad potencialo mes tikrai turime, o ir futbolo dievai :), noriu tikėti, kad šį sezoną vilkės geltonos spalvos maikutes.
Neatsipalaiduojame, nes kitą sekmadienį bandysime perskelti dar vieną kietą riešutą – Kiemą. Tai vyks Bukiškyje 16:00 ir tikrai bus įdomu. Apskritai, čempiontas bus įtemptas, lentelėje darosi karšta jau nuo antro turo. Liko vienintėliai Prelegentai, kurie dar neprarado taškų. O ir lentelės apačioje kol kas esantys Viesulas, Tec, Spartakas ir Navigatoriai dar tikrai įneš sumaišties.