SFL taurės 1/16: Advoco - Aktas 1:3

Kažkaip netikėtai, antradienį, gavome pranešimą iš Advoco komandos, kad penktadienio vakarą jie kviečia mus pasitikrinti SFL Carlsberg taurės šešioliktfinalyje. Lyg ir kažkiek anksčiau negu lygos nurodyti terminai, lyg ir diena keistoka – penktadienio vakaras, dar ir 13-a mėnesio diena išpuolė, bet nieko nelaukę pradėjome rinkti sudėtį. Smagu, kad net nesant didžiąjai daliai genių, sudėtį surinkome, smagu kad aktyviai sudalyvavo tie, kurie čempionate gavo iki šiol mažiau (arba išvis dar negavo) pažaisti. Ir sudalyvavo ne kaip statistai, o atrodė tikrai neblogai, žaidė užtikrintai, o po Romo idealaus ilgo perdavimo Samas mušė lemiamą rungtynių įvartį.
Į Bukiškį rinkomės per lietų, likus 20 minučių iki rungtynių pradžios, buvome septyniese, varžovas tebuvo vienas. Lyg tarp kitko priėjęs prie mūsų stadiono prižiūrėtojas perklausė ar tikrai žaisime tokiu oru, nustebę dėl tokio klausimo, pasakėme taip ir paraginome ruošti aikštę. Prižiūrėtojas buvo ganėtinai nustebęs, kad varžybos prasidės ne septintą, o šeštą. Nepaisant to, gana operatyviai buvo uždėti tinklai ir paruošta aikštė. O tuo tarpu komandos rinkosi ne taip operatyviai, dėl penktadieninių kamščių varžybų pradžia vėlavo apie 15 minučių. Per tą laiką pasibaigė lietus, tačiau žvarbokas vėjas išliko per visas rungtynes.
Pradėjome taip: Labas – Dainiukas, Gelmis, Apkė, Šnioka – Šmigis, Mindė, Aidelis, Virgis – Dirma, Čipsas. Ant brofkės liko pasiruošęs Romas, pavėlavęs Samas ir visai ant brofkės (be minčių žengti aikštėn) Ovkė ir Zykelis. Paradoksas bet vienas iš jų jau be ramentų, o kitas ramentų dar nepradėjo nešioti, bet žada artimiausiu laiku pagaliau susitvarkyti tą savo dešiniąją. Tikiu, kad jie abu turėjo apie ką padiskutuoti per visas rungtynes. Rungtynėms artėjant link pabaigos pasirodė ir Egis.
Nuo pirmų minučių perėmėme iniciatyvą ir didžiąją laiko dalį praleidome varžovų pusėje. Jie gi, ilgų perdavimų dėka kontratakavo. Nors ir jautėsi mūsų pranašumas ilgą laiko tarpą vargome mušant įvarčius. Bet laužėme, laužėme kol antrame kėlinyje palaužėme. Įmušėme gana greitą įvartį. Jau 5-ą minutę savo įvarčių sąskaitą šiame sezone pagaliau atidarė Virgis, po Mindės perdavimo išėjęs vienas prieš varžovų vartininką mušė tiksliai. Olimpinė ramybė, pagalvojome turbūt, kad jau viskas, tuoj primušime tų golų. Bet po 5 minučių, ilgas perdavimas gynėjams už galvų, Labas neišeina pasiimti kamuolio, ir varžovas pasistabdęs kamuolį, lygina. Pasidalinę savo nuomonėmis dėl praleisto įvarčio, pradedame viską iš pradžių. Nuo šio momento varžovai mūsų vartams ypatingai pavojingai nebegrasina iki pat rungtynių pabaigos, bet kartu gana tvarkingai ginasi. Sukuriame momentus, bet jų neišnaudojame, paskutiniu momentu vis kažkas sutrukdo - tai kamuolys pašoka, tai į gynėją, tai vartininkas, tai netaikliai. Žodžiu, pirmą kėlinį pabaigiame nieko nepešę, o jau antrame, žaisdami tuo pačiu ritmu, vistik sugebame įveikti gerai žaidusią varžovų gynybą. Bene 15-20 antro kėlinio minutę, Romas, iš kairės pusės, maždaug iš 30-40 metrų pakabina kamuolį į baudos aikštelę gynėjams už nugarų ir Samas galva muša antrą mūsų įvartį. Ramiau atsikvepiame ir puolame toliau. Norisi įtvirtinti savo persvarą, bet puikių progų neišnaudoja Dainiukas ir Mindė. Na o bet baudos smūgis iš dešinės ir jau 3:1! Samas savo firmine kaire užfundija į devynis. Nuo tada apsiraminame, pasidaro gana atviras futbolas, turime dar kelis gerus momentus, bet neįmušame.
Pelnyta mūsų pergalė, ir su visa pagarba varžovams, šiai dienai, komandų meistriškumas skiriasi, nepaisant to, ilgą laiką advokatai mus privertė nervintis. Šaunuoliai. Dėkui jums už geras korektiškas rungtynes, teisėjui už gerą teisėjavimą, tikiu, kad šiandien švilpti nebuvo sunku.
Na, o jau poryt, 16-ą valandą, Bukiškyje žaisime SFL čempionato rungtynes su Kiemo komanda. Čia mums SFL apžvalgininkai vėl priprognozavo, kad ten viskas bus ok tose rungtynėse, bet lengva tikrai nebus, varžovai - jauni, greiti ir norint nugalėti, reikės įdėti maksimaliai pastangų. Na, o bent jau ant brofkės, sklinda gandai, kad vėl bus linksma, vėl stovės pavėsinė, vėl keps mėsa ir turbūt gurkštelsime alaus.. Iki!