Aktas - Prelegentai 1:2

17-ame SFL ture, Bukiškio stadione priiminėjome čempionato lyderius – Prelegentų futbolo žvaigždyną, pramogų pasaulio atstovų šiandien aikštėje nepamatėme, matyt 12 valanda yra gerokai per ankstus laikas. Neypatingai patogus laikas buvo ir mums, na o bet tačiau šio stadiono kitu laiku gauti nepavyko. Sutinku, kad aikštės kokybė neprimena VPU vejos, bet iš kitos pusės, tai ir ne Kalnų parko centrinis stadionas, kurį eilę metų iš eilės buvo pamėgę šios dienos mūsų varžovai. Todėl jų visų rungtynių metu laidytos replikos, ale kaip tokioj dirvoj galima žaisti yra mažu mažiausiai nekorektiškos. Kaip ten bebūtų aikštė yra vienoda abiems komandoms kaip beje ir kamuolys su kuriuo mes jau žaidžiame 30-i metai... Gal ir „nenuliovas“ jis, bet gi ne kiaušinis, nekvadratinis ir nebilekaip skraidžiojantis jabulanis.

Sudėtis: Labas – Dainiukas, Gelmis, Tadas, Apkė – Mindė, Petras, Šaras, Virgis, Mindaugėlis – Samas. Nuo brofkės Ovkė ir Romas. Ant brofkės Čipsas, Dirma, Egis, Nerka, Zykelis, Šmigis, Gytulis, Kemas, Gintas, dar vienas Egis, mamytės ir vaikai. Brofkė nudžiugino, o keli papildomi keitimai tikrai buvo reikalingi.

Sužaidėme neprastas rungtynes, į varžovus nuo pat rungtynių pradžios įsikabinome stipriai, pirmi įmušėme įvartį, ir tik rungtynių pabaigoje per kelias minutes praleisti du įvarčiai paliko mus nieko nepešus. Sakyčiau, kad pirmą kėlinį atrodėme pranašiau, kamuolį laikėme daugiau ir atakos mūsų buvo pavojingesnės. Turėjome dvi geras progas, jeigu pirmą Samo smūgį vartininkas nukreipė į kampinį, tai antrą kartą po Šaro numetimo galva, Samas pabėgo vienas ir nepaliko varžovams jokių variantų. Varžovai pirmame kėlinyje į mūsų vartų plotą nepataikė ir apart kelių skersų neisiminė man jokia jų ataka.

Antrame kėlinyje iniciatyvą jau turėjo Prelegentai, jie buvo prispaudę mus prie vartų, momentais tik aklai atsimušinėjome ir ko gero toks sulindimas į savo baudos aikštelę ir tapo pagrindine pralaimėjimo priežastimi. Jeigu pirmas 20 antro kėlinio minučių daugiau mažiau apsigynėme, ir netgi Gelmis išėjęs vienas prieš vartininką smūgiavo į pastarąjį, tai po to varžovai įjungė ne tik kad aukštesnę pavarą savo žaidime, bet dar įjungė ir psichologinį spaudimą teisėjui. Po vieno iš momentų mūsų baudos aikštelėje kamuolys suranda Ovkės ranką (pagal visus LFF aiškinimus ir vaizdines medžiagas pendelių už tokius atvejus nebeduoda ;)) ir tada Prelegentai pratrūksta. Su kiekvienu ginčytinu momentu jie choru pradeda taip keliais aukštais lichtenšteininti teisėją kad šis tiesiog pasimeta. Žaidžiant bet kurioms kitoms komandoms bei žinant šio teisėjo principingumą ir nesileidimą į kalbas, jau seniai turėjo būti parodytos raudonos kortelės. Palyginimui, Svajka prieš kelias savaites už kur kas „mandagesnį leptelėjimą“ gavo raudoną ir trijų rungtynių diskvalifikaciją.. Nuo to paties teisėjo.. Varžovų autoritetas matyt padarė savo, nes šiandien tebuvo apsiribota tik viena geltona kortele, ir tai tik tada kai varžovas į akis išdrožė: „varyk tu mane ... iš aikštės“. O jau sekančioje atakoje sekė dar vienas ginčytinas momentas baudos aikštelėje, kai tas pats varžovas blokuojasi kamuolį, šalia buvęs Gelmis bando jį išmušti, varžovas išlaukęs momento griūna, ir skiriamas 11 metrų baudinys. Kad buvo kontaktas sutinku, bet tokių kontaktų kiekviename aikštės kampe pilna būna, grynai žaidybinis momentas, kur gali švilpti, o gali ir nešvilpti. Baudinį varžovai mušė užtikrintai, o dar sekančioje atakoje prasileidome ir antrą. Į gan nestiprų smūgį į apatinį vartų kampą, Labas sugriuvo per vėlai ir turime 1:2. Tai beje buvo vienintėlis Prelegentų smūgis į mūsų vartų plotą iš žaidimo. Gaila.

Beje, didelių pretenzijų teisėjui už šios dienos rungtynes neturėtų būti, jis jas iš esmės suvaldė, tik tas traktavimas, kai tave kloja tiek vienos, tiek kitos komandos žaidėjas turėtų būti vienodas. O po to, jau ir pendelio parodymas (tebūnie jis ir ginčytinas/neginčytinas nebesvarbu) atrodo kaip pasidavimas varžovų spaudimui. Todėl kartėlis po rungtynių išliko.

Dėkui Prelegentams už kovą, nepaisant kalbų jos buvo korektiškos, jei nugalėjote, vadinasi buvote stipresni. Tiek pagal sudėtį, tiek pagal žaidimą, tiek pagal sugebėjimą sėkmingai užbaigti rungtynių pabaigas, turėtumėte čempionato nebepaleisti. To ir palinkėsiu.

O mes gi nuo pat mūsų varžybų pabaigos pradėjome skanauti vaišių, kurias užfundijo Čipsas su Gelmiu. Skanavome jas per Bukiškyje vykusias Imperialo – Lentvario, po to Vovos – Advokatų varžybas, tada persikėlėme į VPU, kur ištvermingiausi dar pažiūrėjo Fakyrų – Tec komandų dvikovas. Gimtadienių palyginimai gavosi solidūs, belieka abiems 78-ų gimimo geniams pasakyti AČIŪ!

Na, o ką mes? Galbūt futbolo žaisti mes ir nebemokame, arba bent jau jį žaidžiame nebe taip gerai kaip kadaise, ir įmušame mes nebe tiek daug, o ir praleidžiame galbūt daugiau nei reikėtų, ir bėgame mes nebe taip greitai ir traumos kamuoja vis dažniau, bet kai ko iš mūsų neatims niekas. Vat va šito: http://www.youtube.com/watch?v=zeA963gd96s