Sakuona - Aktas 1:3

Priešistorė. Jau patraukus LFF taurės burtus iš kai kurių LFF ekspertų pasigirdo visiškai neargumentuoti pareiškimai, kad į Klaipėdą nenuvažiuosim... Duokit mums antram etape dar vieną tokią kelionę! Įrodysime, kad tikrai nuvažiuosime, ir kur kas didesnėmis pajėgomis nei šiandien. O šiandien teturėjome tik 13 narių. Nedaug mūsų buvo, bet užtat, visi geri. Jau nekalbu apie brofkę, kurią tradiciškai turime galingą. Deja, bet Europos futbolo čempionatas bei vasaros atostogos, o kai kuriems ir komandiruotės, ženkliai pakoregavo mūsų sudėtį ir važiuoti bei žaisti teko gana kukliomis pajėgomis. Nesublizgėjo ir mūsų pajūrio padalinys, nei vienas iš abiejų narių nerado laisvo laiko pasirodyti stadione... Rudens kelionėje gausit kažkaip lyginti šitą „kazusą“... Padėtį kažkiek ištaisė Aidelio draugelis (vardas užstrigęs), bet kad ne pirmą kartą sudalyvauja jis mūsų klubo veikloje, tai jau tikrai.
Sudėtis. Labas – Dainiukas – Ovkė, Gelmis, Tadytis – Mindė – Aidelis, Marius, Petras, Svajka – Virgis. Nuo brofkės Marko. Buvo pasiruošęs žengti ir žaidimui vadovavęs Nerka, bet tik tuo atveju, jeigu išties reikėtų.
Aikštė. Atvažiavę į stadioną, daugelis nusivylėme, pamatę dirbtinės dangos kokybę. Dabar galvoju su kuo ją palyginti. Kažkodėl į galvą lenda tik du palyginimai: pirmas būtų, kažkada Marakonoje vienu momentu buvo patiesta senoji Sportimos danga; antras dirbtinės dangos mini aikštelė prie VRM rūmų. Toli gražu nesiskundžiame, tiesiog tokiai dangai reikėjo tinkamai pasirūpinti avalyne, nes tinkama avalynė buvo arba lygiu padu, arba „sorokonožkės“. O per visą komandą tokius avalynės variantus teturėjome vos keletą. Na ir plotis aikštės buvo mažesnis, nei įpratę esam žaisti.
Varžovai. Apie Plikų Sakuonos komandą girdėjome iš žiniasklaidos. Būtent ši komanda prieš kelis metus LFF taurėje aštuntfinalyje eliminavo Žalgirio komandą. Iš kitos pusės, šių metų Sakuona žaidžia Klaipėdos SFL‘e, žaidžia pakankami neblogai. Bet vėl gi, kai paaiškėjo po varžybų, šiandien žaidusi Sakuona yra nevisai ta, kuri žaidžia sekmadienio lygoje. LFF reglamente vykdoma atskira žaidėjų registracija, kuo matyt ir pasinaudojo varžovai.
Varžybos. Rungtynės buvo pakankamai sudėtingos. Tokio pobūdžio varžybų šiemet dar neturėjome. Visų pirma dėl to, kad esam įpratę žaisti naudojant daug keitimų. Visų antra, išties sudėtinga buvo žaisti ant tokios kietos dangos. Varžovai pradėjo varžybas geriau nei mes. Pirmas 15 minučių bandėme prisitaikyti prie esamų sąlygų, kamuolys vėlėsi tarp kojų, perdavimai buvo per trumpi, varžovai pastoviai perimdavo tuos trumpesnius perdavimus, kelis kartus nesusitvarkėme viduryje, ko pasekoje sekė varžovų atakos ir smūgiai iš toliau. Kelis kartus į žaidimą įsijungė Labas, dar keli smūgiai sekė šalia vartų. O po to, palaipsniui apsipratome ir pajudėjome į priekį. Pajudėjome galingai ir kažkiek galbūt to pasekoje pasimetė ir varžovai. Pirmas signalas buvo jiems Virgio išėjimas vienas prieš vieną su vartininku, deja, bet pastarasis sugebėjo kamuolį atmušti. Po kelių minučių po gero Petro perdavimo už nugarų jau Aidelis skuodė nuo jį sekusių gynėjų – šį kartą virš vartų. Bet būtent po šių kelių momentų suradome silpnesnę vietą varžovų grandyje, būtent per dešinį kraštą pradėjome grasinti varžovų vartams. Pirmą įvartį mušame po senos tokios mūsų kombinacijos, kuri išties yra patikrinta ir laiko išbandyta. Labas neša kamuolį toli į priekį varžovams už nugarų, ten jau skuodžia Aidelis, pirmu lietimu pasitaiso kamuolį į smūgiuojamą padėtį, o jau tada muša nepalikdamas variantų vartininkui. Bene po penkių minučių, kai varžovai dar bando suprasti kas čia įvyko, vėl toje pačioje dešinėje, Marius pirmu lietimu prisistabdo kamuolį, o antru, iš oro, iš metrų 20-25, smūgiuoja po skersiniu tiksliai 2:0! Sakuona pabando perimti iniciatyvą, kažkiek jiems tai pavyksta, bet pavojingų momentų išvengiame ir žaidžiame ant kontratakų. Po vienos iš tokių, Aidelis dešinėje vėl pabėga nuo Sakuonos gynėjo ir pažeme muša į artimą kampą tiksliai, tampa 3:0 ir įtampa galutinai atslūgsta.
Po pertraukos žaisti pasidaro žymiai sudėtingiau. Visų pirma, tai patys jau nebėgame taip, kaip pirmame kėlinyje, visų antra, varžovai pasirenka tokią savotiškai įdomią taktiką, lyg ir žaidžia 4-4-2, bet gaunasi 4-2-4. To pasekoje, bene visą kėlinį kartu su mūsų keturiais gynėjais tą pačią vagą aria ir sauguose žaidęs Mindė. Na ir visų trečia, solidi persvara nori nenori priverčia keisti mus žaidimo stilių, stengiamės numesti tempą, žaidžiame nuo gynybos ir bandome kontratakuoti. Realiai nieko nesugebėjome pastatyti varžvovų skersiems į mūsų baudos aikštelę tiek iš žaidimo, tiek iš kampinių. Ypatingai šoklus jų dešinys saugas, laimėjo nemažai dvikovų mūsų baudos aikštelėje, po kurių sekdavo smūgiai. Dalis jų pasibaigė laisvais smūgiais nuo mūsų vartų, o vienas buvo taiklus. Antro kėlinio viduryje, po kampinio prasileidžiame vieną į savus ir kažkiek atsiranda nervingumo mūsų veiksmuose. Turime kelias kontratakas, po kurių galėjome mušti bent du įvarčius, tačiau kartą varžovus gelbėja skersinis, o kartą, po gražios mūsų atakos vos ne vienu lietimu, tiesiog nesugebame atlikti paskutinio smūgio. Varžovai toliau atakuoja didelėmis pajėgomis, mes sėkmingai ginamės, į save smūgius Labas susirenka, o šalia vartų sekę smūgiai rezultato irgi nepakeitė. Galbūt būtent paskutinėmis minutėmis išpildyti du jų smūgiai visiškai šalia vartų ir buvo pavojingiausi momentai antrame kėlinyje. Išties nelengva pergalė, ypač žinant kad atžaidėme praktiškai be keitimų, vienintėlis Virgis šiandien gavo bonusą pasikeisti.
Kelionė. Kelionė tiek į priekį, tiek atgal buvo linksma, tarpais atrodė ar tik mes čia neprisjuokausime, na o bet tačiau, ne, neprisjuokavome, aplankėme ne vieną pakelės kavinę, degalinę, pamatėme ir italų/ispanų antrą kėlinį, žodžiu kelionė tikrai neprailgo.
Ačiū. Ačiū sudalyvavusiems, smagu, kad net ir nedalyvaujant didelei daliai narių, sugebame pasidaryti išvyką, ir kas svarbiausia - pergalingą išvyką. Dėkui ir varžovams už korektišką kovą, tikrai yra smagu pasitikrinti su kitų miestų komandomis, sėkmės jums čempionate.
Anonsas. Tikiu, kad neprailgs ir kelionė į Prahą kur jau ateinantį trečiadienį pajudės du busai genių. Na o likę gi, turėsime 10 dienų pertrauką. Antradienį varžybų su Taip komanda nežaisime, jos nukeltos į liepos mėnesį. Artimiausios varžybos įvyks ketvirtadienį, birželio 21 dieną, 20:30 LFF stadione, prie dirbtinio apšvietimo, prie futbolo.tv transliacijos ir prie varžovų pareiškimų, kad mums ten nieko gero nesišviečia. Tai kviečiu atitinkamai nusiteikti, pasiruošti ir duoti kovą solidžiai šį sezoną žaidžiantiems varžovams.
P.S. Gytuli, dar kartą su gimtadieniu!!! Po tokios gausybės sveikinimų palyginimo laukiam jau per artimiausias varžybas!