Taurė mūsų!!!

2017-ujų lauko sezoną užbaigėme iškovodami SFL taurę. Finale po teisėjo finalinio švilpuko švieslentė rodė dėsningą rezultatą 2-0!

Priešistorė. Taurės formate, esame turbūt sėkmingiausia komanda SFL čempionatuose, per 11 gyvavimo metų Sekmadienio futbolo lygos struktūrose, 9 kartus pasiekėme pusfinalį, 5 kartą žaidėme taurės finale ir iškovojome taurę jau trečią kartą.

Šių metų žygis. Turbūt pirmi metai per vienuolika prieš tai buvusių, kai praktiškai visus etapus praėjome pakankamai sklandžiai ir savo kelyje šiemet nesutikome nei vienos SFL TOP komandos. Pirmame etape (1/32) priėmėme Advoco-A komandą ir nugalėjome juos rezultatu 4-2 (Mantas, Mariukas-2, Andžikas). Šešioliktfinalyje po Mariuko ir Andžiko tikslių smūgių iveikėme Kaišiadorių Divendą 2-0. Aštuntfinalyje gana užtikrintai nugalėjome Naujųjų Verkių komandą 3-1 (Andžikas-2, Mariukas). Ketvirtfinalyje laukėme Ozo, bet šie netikėtai pralaimėjo Nemenčinės komandai. Po sėkmingo antro kėlinio Nemenčinę įveikėme 4-0 (Zykus, Andžikas, Elvis, Tadytis). Pusfinalyje laukėme Rotalio, tačiau šie netikėtai pralaimėjo Salininkams. Mes gi, Salininkus įveikėme 9-2 (Andžikas, Zykus-2, Rumkis, Budraitis, Mariukas-2, Deivis, Lukas)! Buvome įsitikinę, kad finale susikausime su Spartaku, tačiau kur tau! Ir vėl netikėtumas - ukmergiškiai savo pusfinalio varžybas pralaimi Ave.Ko. ir kartu su pastaraisiais nukeliavome į taurės finalą.

Finalas. Po ilgos pertraukos finalas vyko Sportimos manieže. Laikas gal ir ne pats patogiausias, vėlyvas penktadienio vakaras, tačiau reikia padėkoti organizatoriams, kad suteikė tokią galimybę. Vis geriau, nei mirkti po lietumi, arba po sniegu (kaip buvo pusfinalio varžybose). Varžybas tiesiogiai rodė ir futbolo.tv, todėl kiek netikėtai, bet tokį velyvą vakarą Sportimoje susirinko pakankamai daug žiūrovų (>200), Ave.Ko. ko gero buvo palaikomi labiau, gal ir savų fanų turėjo daugiau, o ir neutralūs žiūrovai finale turbūt norėjo intrigos. Turėjome ir mes savų fanų, senieji Geniai pakankamai aktyviai palaikė jaunuosius aikštėje. Kaip žinia, mūsų klube žaidžia daug trenerių iš įvairių futbolo mokyklų, todėl buvo ypač smagu pamatyti jų auklėtinius aktyviai palaikančius savo trenerius aikštėje o kartu ir mūsų klubą.
Prieš varžybas buvo apklausti mūsų diviziono komandų vadovai, visi vienbalsiai pranašavo pergalę mums, buvome šių varžybų favoritai ir tai kažkiek neramino. Labai svarbu buvo nusiteikti tinkamai, ir panašu, kad tai mums pavyko padaryti. Nors į varžybas susirinkome ir kažkiek nukraujavę, neturėjome trijų (Mindės, Pajuodžio ir Nerkos) pastoviai pagrinde žaidžainčių narių, bet šio sezono mūsų stiprybė buvo ta, kad  turime pakankamai neblogą rotaciją žaidėjų tarpe. Todėl labai sėkmingai išsisukome iš padėties ir turėjome 6 keitimus. Prieš varžybas pagrindinis akcentas buvo gerai pradėti varžybas ir pabandyti įmušti įvartį dar pirmame kėlinyje. Tai pavyko su kaupu. Pirmą įvartį po Igno standarto galva mušė Andžikas, o po kelių minučių, po puikaus Mariuko reido, rezultatą padvigubino Lukas. Dar pataikėme į skersinį ir kas svarbiausia, neleidome varžovams kurti prie mūsų vartų. Antrą kėlinį daug rotavome žaidėjus ir žaidimas kažkiek išsiderino. Nepaisant to, progų sukūrėme apsčiai, ir tik vartininko sėkmingas žaidimas bei netikslūs mūsų smūgiai neleido varžyboms pasibaigti anksčiau laiko. O likus 10 minučių iki varžybų pabaigos, suaktyvėjo ir varžovai, kelis kartus pasidarbavo Aurimas ir kaži kaip būtų buvę, jei varžovai būtų imušę? Turėtumėme tikrai nervingą varžybų pabaigą.. Bet mes nepraleidome ir pakankamai užtikrintai iškovojome taurę!

Po varžybų buvo įteikta taurė ir labai nustebino kolegų iš TEC netikėtas siurprizas, gavome dovanų tris butelius šampano! Ačiū!!!
Padėkoti reikia ir Ave.Ko. komandai už kovą, gavosi geras finalas. Sėkmės jums SFL A divizione ir laukiam kitais metais sugrįžtant į III lygą!
Varžybų video:
https://www.youtube.com/watch?v=BajlRwcBAQA&ab_channel=FutboloTV
Įvarčiai:
https://www.youtube.com/watch?v=Cg-awa32LXI&ab_channel=FutboloTV
Nerijaus komentaras:
https://www.youtube.com/watch?v=l0E-4JQ_nvM&ab_channel=FutboloTV
Nuotraukų albumas:
https://www.facebook.com/pg/VilniausFutbolas/photos/?tab=album&album_id=1517074408376523