2017 Metų III lyga Genių akimis buvo tokia!

2017 metų III lygos čempionatą pasitikome kažkiek pasikeitę, bene pirmą kartą klubo istorijoje priėmėme iš karto net 7 naujus narius į mūsų futbolo ir gyvenimo būdo klubo gretas. Ne visi klube užsiliko iki sezono pabaigos, bet likę Arijus, Ignas, Elvis, Nerijus ir Olegas tapo tvirtais klubo ramsčiais aikštėje. Būtent šis naujokų bei senųjų genių lydinys ir buvo pagrindinis aspektas, kad pavyko iki pat sezono pabaigos grumtis čempionate dėl medalių. Pabaigoje neištempėme, bet šiemet buvo pirmi metai po ilgesnės pertraukos, kai iš tradicinių vidutiniokų, žengėme žingsnį pirmyn ir tapome konkurencingi kovoje dėl apdovanojimų. Viską vainikavo iškovota SFL taurė, bet apie ją jau buvo rašyta, o šiandien norėtumėme apžvelgti III lygos čempionatą.
Pirmenybės prasidėjo ir ilgą laiką buvo labai lygios. Iki čempionato vidurio buvo tokia mėsmalė, kad nebuvo aišku nei kas atsiplėš, nei kas atsiliks lenktynėse.
Visų pirma sveikiname šių metų prizininkus, visos pirmos trys komandos (Ozas, Spartakas, Granitas) sužaidė gerą sezoną, ir pelnytai atsidūrė prizinėse vietose. Taip, į tą prizininkų trejetą pretendavome ir mes, ir Navigatoriai, tačiau sezono pabaigoje taip ir likome už borto.
Visų antra belieka atsisveikinti su Naujųjų Verkių, Ave.Ko. ir Rotalio komandomis. Naujųjų Verkių komanda subyrėjo antro rato viduryje ir nebaigė sezono, Ave. Ko. kabinosi į čempionatą, bet susirinkimo problemos lėmė, kad nesurinko pakankamai taškų, ir bene didžiausia šių metų III lygos staigmena, prieš čempionato pradžią įvardintų favoritų - Rotalio komandos iškritimas į žemesnį divizioną.
Likusios keturios komandos (Nerealas, Medžiai, Tec, Pabradė) pateisino stiprių diviziono vidutiniokų statusą ir šiemet prigadino nervų daugeliui komandų.
Apžvelgsime kaip šis čempionatas klostėsi mūsų komandai su kiekvienu iš buvusių varžovų.
Naujieji Verkiai. Nežinome, kaip jie nesugeba išlikti III lygoje ilgesniam laikui, tačiau su šia komanda visada yra sunku žaisti. Tiek šiemet, tiek prieš kelis metus vykusiose varžybose, visada laimėdavome sunkiai. Šiemet pirmame rate nugalėjome 3-0 (Lukas, Janas, Olegas), bet paskutiniai du įvarčiai krito tik rungtynių pabaigoje. Antros varžybos apskritai buvo lygios, vyko jos ekstremaliomis sąlygomis plaukiančioje Fanų aikštėje, įmušėme pirmi (Lukas), Verkiai išlygino, ir tik likus 10 minučių iki pabaigos Zykus įmušė pergalingą įvartį.
Ave.Ko. Pirmos varžybos vyko Nemenčinėje, pirmame kėlinyje neišnaudojome gerų progų įvarčiui pasiekti, o antro pradžioje prasileidome ir teko vytis varžovus. Rezultatą išlygino Juozas, o kiek vėliau iš 11 metrų baudinio pergalingą įvartį mušė Ignas 2-1! Antros varžybos Senvagėje buvo kur kas paprastesnės. Pirmame kėlinyje po Mariuko ir Zykaus įvarčių pimavome 2-0, antrame dar po įvartį mušė Mantas ir Deivis, ir iškovojome užtikrintą pergalę 4-0.
Rotalis. Pirmame rate Penerio stadione pralaimėjome 2-4, nors pirmi įmušėme ankstyvą įvartį (Nerka), po to prie rezultato 1-1 buvo pašalintas jų žaidėjas, tada per likusį laiką įsileidžiame tris įvarčius. Tik paskutinę minutę Andžikas įmušė paguodos įvartį atgal. Pralaimėjome pelnytai, varžovai tądien buvo stipresni. Antrame rate sąlygas jau diktavome mes. Be jokių klausimų nuo pirmų minučių laikėme žaidimo gijas savo rankose ir nugalėjome daugiau nei užtikrintai 5-2 (Mariukas-2, Nerka, Tadytis-2).
Pabradė. Pirmame rate žaidėme Pabradės "bulvių lauke", nepavykus su varžovais bent kažkiek pavėlinti varžybų laiko, atvykome stipriai nukraujavę. Permainingose ir daug fizinių jėgų pareikalavusiose varžybose nugalėjome 3-2 (Andžikas, Mindė, Janas). Antros varžybos buvo Andžiko benefisas. Po pirmo lygaus nulinio kėlinio, antro pradžioje prasileidome du ir po to Andžikas per 8 minutes forminą hattrick'ą ir laimime identišku rezultatu 3-2!
Tec. Sezono atidarymo varžybos baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 4-4. Po Igno realizuoto 11m. baudinio pirmavome 1-0, tada sugebėjome prasileisti tris atgal, tada perlaužėme rungtynes sau reikalinga linkme ir mušame paeiliui tris jiems (Eimantas, Andžikas, Lukas) ir pačioje rungtynių pabaigoje, varžovai vistik išplėšia tašką.. Antrose varžybose taškų jau nedalinome ir po Mariuko bei Andžiko įvarčių pirmame kėlinyje nugalime varžovus 2-0. Šiaip verta paminėti, kad Tec komanda ilgai laikėsi lentelės pirmame trejetuke ir tik antrame rate dėl per trumpo atsarginių suolelio smuko žemyn. Kaip ten bebūtų, nuo iškritimo zonos jie buvo atsiplėšę pakankamai saugiai ir net nesėkmingas antras ratas jiems vistiek leido jaustis pakankamai komfortabiliai. Dar kartą ačiū už šampaną taurės finale!
Medžiai. Su šiais varžovais iškovojome dvi pergales 2-0 (Nerka, Andžikas) ir 4-1 (Andžikas-2, Ignas, Juozas). Bet  reikia paminėti, kad abu kartus varžovai buvo lygiaverčiai priešininkai. Tiesiog būna tokių varžybų, kad vienai komandai sukrenta viskas geriau nei varžovams. Belieka pasidžaugti, kad III lygoje atsirado dar viena smagi komandėlė, tikimės, kad pavyks jiems įsitvirtinti čia ilgam laikui.
Nerealas. O čia jau prasčiau.. Viena iš dviejų komandų lygoje iš kurių nepavyko atimti taškų. Pirmame rate pralaimėjome 1-3 (Andžikas), antrame 1-2 (Andžikas). Jei pirmose varžybose bent jau lygiųjų buvome verti, tai antrame ir visų trijų taškų norėjome. Ir galėjome. Deja, bet ši neparanki mums komanda, galima sakyti, nusprendė mūsų medalių klausimą. Kitais metais sieksime revanšo!
Navigatoriai. O čia uchh kokia smagi komandėlė. Padirbėjo tarpsezoniu ir transferų rinkoje ir treniruočių projektą įsivedė, ir atrodė, kad prizininkais turėtų tapti mažiausiai. Deja, kartu su mumis liko prie to III lygos traukinio pirmo vagono durų... Pirmame rate pralaimėjome 1-2 (Ignas), turėjome variantų ir išlyginti, bet nepavyko. Antros varžybos buvo bene gražiausios šiame čempionate. Atsilikdami du kartus rezltatą lyginome, tolimais šūviais driokstelėjo Pajuodis ir Nerka, po to Ignas išvedė mus į priekį, tada dar eilės momentų neišnaudojame ir rungtynių pabaigoje Navigatoriai išlygino. Tai buvo dar vienas kertinis momentas, lėmęs mūsų pasitraukimą iš kovos dėl medalių (netgi ir aukštesnės prabos). Kitais metais norėtųsi daugiau nei taškelio per tarpusavio rungtynes, o šiemet dėkojame už geras korektiškas tarpusavio dvikovas. Ir dar už gerosios praktikos pasidalinimą dėkojame, viber'į įsisavinome - tinka ir patinka!
Granitas. Sakykit ką norit, bet ši komanda šiemet sužaidė labai užtikrintai. Visų pirma Granitas turi labai sustyguotą gynybą. Mažiausiai įvarčių (ir stipriai mažiau nei artimiausi varžovai) praleidusi komanda. Sezono pradžioje atrodė, kad trumpas atsarginių suolelis neleis jiems šiemet pakovoti dėl medalių, tačiau jie, sukandę dantis rinkosi į kiekvienas varžybas (dažnai be keitimų arba po 12-13 žaidėjų) ir po truputį pasiekė sau teigiamą rezultatą. Abi varžybas su jais vargome aikštėje, neturėjome daug progų įmušti nei namie nei išvykoje. Džiugina tik, kad neleidome jiems įmušti o savo vieną įvartį pasiekėme. Pirmos varžybos pasibaigė 0-0, antros - 1-0 (Mindė). Bene sudėtingiausias varžovas iš visų buvusių šiemet.
Spartakas. Dar viena smagi komandėlė III lygoje. Jau kelis metus iš eilės kabinasi medalius. Jei anksčiau ši komanda turėjo gerai sustyguotas grandis gynyboje ir sauguose, tai su Bielicko atėjimu, tapo ir labai pavojinga atakose. Galėjo pakovoti dėl aukso, tačiau pritrūko, turbūt, šaltakraujiškumo. Jei pirmose tarpusavio varžybose Ukmergėje pralaimėjome 0-1, ir ten tikrai galėjome išsiimti ir visus penkis, tai antrose varžybose Senvagėje, spartakiečiai buvo neatpažįstami. Gal perdegė, o gal mes juos paėmėme už gerklės taip, kad nieko padaryti varžovai nebegalėjo. Pergalė 7-1, įvarčius mušė: Elvis-2, Andžikas-3, Petras, ir vieną Spartakas įsimušė patys.
Ozas. Reikia pasveikinti šią komandą su pirmu čempionų titulu. Pasistiprinę Fakyrų žaidėjais, šiemet jie surinko solidžią sudėtį ir be didesnių duobių nužygiavo iki titulo. Pats jų žaidimas nebuvo patrauklus akiai, žaidė tokį pakankamai uždarą gynybinį futbolą ir tolimais perdavimais ieškojo priekyje esančių puolėjų. O kai ten žaidžia Venckus ir Skrockas, gali sau tai leisti. Taktika pasiteisino visu šimtu procentų. Pirmose varžybose pralaimėjome jiems 1-4. Zykelis buvo palyginęs rezultatą, bet antrame kėlinyje per 9 minutes praleisti trys įvarčiai nubraukė visus variantus kabintis. Antros varžybos mums buvo iš serijos gyvenk arba mirk. Prarasti taškų neturėjome teisės, klampiose varžybose žaidėme pirmu numeriu, turėjome auksinę progą laimėti, bet nepasinaudojome. O varžovai kantriai laukė savo momento ir rungtynių pabaigoje išlaukė - pralaimėjome 0-1.

Toks buvo mūsų pasirodymas čempionate, galėjome ir geriau, bet lyginant su praėjusiais metais žengėme didelį žingsnį į priekį, panašiai pasisakė ir SFL apžvalgininkas: "Šiemet Aktas į savo gretas įliejo dar daugiau jaunesnio bei šviežesnio kraujo, skatindamas produktyvų kartų kaitos procesą ir tai davė naudos. Pernai pradėję atsinaujinimą, Geniai į duobę nekrito. Kaip senais laikais, Aktas vėl tapo viena stipriausių Vilniaus mėgėjų komandų."

Šių metų lauko sezoną pabaigėme, žiemą mūsų namais taps Sportima, kur tradiciškai susikausime SFL 7x7 čempionate. Gero visiems poilsio ir iki susitikimo kitais metais!