E. Civilka: „Komanda kurėsi juokų forma, bet gavosi visai rimtai“

Basketfootball.lt tęsia savo interviu ciklą su mėgėjiškomis futbolo komandos. Šį kartą su mumis sutiko pasikalbėti klubo FK „Aktas“ vadovas, idėjinis vadas arba kitaip sakant prezidentas – Egidijus Civilka.                   

Egidijau, trumpai papasakokite kam kilo idėja įkurti klubą ir kaip jis atsirado?

Šiomis dienomis kartu švenčiame ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir mūsų klubo FK „Aktas“ dvidešimtąjį gimtadienį. Lygiai prieš tiek metų tuometinio Vilniaus Inžinerinio Statybos Instituto (VISI) pirmakursiai, nusprendė sudalyvauti rengiamame salės futbolo turnyre. Dauguma iš mūsų buvo atstovavę sporto mokykloms, iš matymo buvome pažįstami iš ankščiau, todėl iš neturėjimo ką veikti susigalvojome sau pramogą. Viskas vyko spontaniškai ir labiau juokų forma, tačiau gavosi labai rimtai. „Aktas“ yra daugkartinis pastarojo turnyro nugalėtojas. Baigėme mokslus, pradėjome dirbti, bet kadangi visi buvome geri bičiuliai, nenorėjome pamiršti „Akto“, kuris jau buvo mūsų visų širdyse. Nutarėme, kad klubą reikia įregistruoti oficialiai.

SFL „Umbro“ A divizione pernai likote 4 vietoje, tačiau šiemet žaidimo kreivė smuko žemyn. Kodėl taip atsitiko?

Na, čia labiau prioritetinis klausimas. Kadangi tuo pačiu rungtyniaujame ir Lietuvos salės futbolo A lygoje, nutarėme, kad „Umbro“ turnyre rungtyniaus tie žaidėjai, kurie aikštelėje pasirodo rečiau. Į salės futbolą metėme savo lyderius, entuziastingą jaunimą, o vyresniems komandos nariams teko kovoti SFL organizuojamame čempionate. Tačiau „Umbro“ čempionate kol kas dar nėra viskas baigta, liko dar kelios rungtynės, todėl stengsimės iš paskutiniųjų pasirodyti kuo geriau.

Minėjote, kad šį karta didesnis dėmesys buvo skirtas salės futbolui, tačiau komanda čempionate užėmė tik 5 vietą? Ko pritrūko iki medalių?

Galbūt pritrūko didesnės motyvacijos pačioje komandoje, kadangi konkrečių vietų ir tikslų prieš čempionato pradžia nebuvome iškėlę. Sakėme, jog turime pasirodyti kuo geriau. Realiai mes paskutiniuosius tris sezonus priklausome stipriausiųjų trejetui tik galbūt rezultatai to neatspindi. Galėjome kabintis ir už čempionės „Nautaros“ nugaros, tačiau yra kaip yra. Salės futbolas reikalauja didesnių pinigų nei lauko, tačiau galime pasidžiaugti būtent tuo, kad „Aktas“ savo vardą išgarsino būtent per salės futbolą.

Komanda dalyvauja net tik turnyruose, kurie vyksta Lietuvoje, tačiau dažnai keliauja ir į užsienį. Kokias tikslais vedini vykstate už Lietuvos ribų?

Viskas turbūt prasidėjo tada, kai pirmą kartą 1999 metais išvykome į Olandijoje organizuojamą tarptautinį futbolo turnyrą, kuris neoficialiai vadinamas Europos Studentų čempionatu. Tuo metu mus, kaip studentų turnyro nugalėtojus finansavo universitetas. Toliau, eilė metų į turnyrą važiuodavome savo lėšomis. Tačiau negalime sakyti, kad važiuodavome tik sportiniais tikslais. Kartais kelionės būdavo net daugiau turistinio pobūdžio, nes kartu važiuodavo ir žmonos, ir draugės. Vėliau pradėjome dalyvauti Čekijoje organizuojamame kompanijų turnyre „Prague Barrel“, kur pasirodydavome irgi gana neblogai. Neapsieidavo be mūsų ir tradicinis Kalėdinis futbolo turnyras Vokietijoje.
Kadangi gauname nemažai paramos iš 2 procentų pajamų mokesčio, tai per metus surenkame maždaug 20 – 30 tūkst. litų, kuriuos klubas panaudoja būtent įvairioms kelionėms. Visiems žmonėms, kurie mus paremia, kiekvienais metais atsidėkodami už jų dosnumą organizuojame puikią šventę prie Vilkokšnio ežero. 

Daugelio komandų sudėtyje galima rasti bent po vieną kitą garsesnę pavardę iš futbolo pasaulio. Jūsų komandoje kažkodėl to aptikti nepavyko. Ar tai reiškia, kad esate grynai mėgėjiška komanda?

Visiškai teisingai. Esame visi dirbantys, tarp mūsų galima rasti ir generalinių direktorių, ir auditorių, ir finansų direktorių, mūsų gretose yra net ir NATO majoras! Nors yra galimybių į komandą pasikviesti ir žinomų žaidėjų, tačiau nenorime kažko samdytis, kad kažkas mums padėtų. Norime žaisti patys – savo jėgomis. Mūsų komandos gretos pildosi grynai akademiškai, nauji žaidėjai ateina per draugų draugus, tačiau šiuo metu esame atsiriboję nuo profesionalų pagalbos.

Po truputį artėja SFL Ergo pirmenybės. Kaip ruošiatės šiam turnyrui ir kokius tikslus keliate savo komandai?

Kadangi paskutiniuosius 2 metus likome trečioje vietoje, šiemet pagaliau norėtųsi žengti laiptelį aukštyn ir pakovoti bent dėl sidabro medalių. Kadangi greitai baigsis „Umbro“ turnyras, kuris organizuojamas „Sportimos“ manieže, po truputį pratinsimės prie lauko futbolo. Ieškosime priešininkų draugiškoms rungtynėms. Į komandą atėjo pora jaunuolių, kurie, manau, tik pakels komandos lygį, išeiti lyg niekas nežadėjo. Lyga po truputi stiprėja, tad konkurencija tarp komandų tikrai didelė.

Straipsnis nukopijuotas iš http://basketfootball.lt/