Praha

Praėjusį savaitgalį nemaža dalis genių skraidė Prahoje. Trečiadieno vakarą pakėlę sparnus nuo spaudos rūmų, simbolinis vienuoliktukas (Egis, Tadas, Marko, Piktas, Cica, Vaidutis, Aleksas, Samas, Gelmis, Aidelis ir Ovkė), ketvirtadienio vakare jau kėlė bokalus alaus bare "u medved". Tą patį vakarą vykęs turnyro atidarymas praėjo sklandžiai, kiek vėliau visas veiksmas (taktikos aptarimas) persikėlė į viešbutį ir tęsėsi tenai kone iki paryčių.

Penktadienio rytą jau teko judėti į aikštę, kur laukė tądien vykusios grupės varžybos. Grupėje pasirodyta solidžiai, nepaisant 32C karščio iš pradžių nugalėta Italijos AC Carioca2 komanda 8-0 (Samas-4, Aidelis-2, Gelmis ir Egis po 1), po to laimėta prieš vokiečių Hamburg Wasser komandą 8-2 (Vaidutis-4, Ovkė, Gelmis, Cica ir Samas po 1) ir paskutinėse sungtynėse nugalėta kita italų komanda Tabbacchie 2-0 (Cica-2).

Pasibaigus futbolo daliai, prasidėjo linksmybių dalis - garlaivis ir naktinė Praha! Ir vėl smagiai padirbėta ant taktikos, juk reikėjo ruoštis rytdienos atkrintamosioms varžyboms!

Taigi, nusnaudę po kelias valandas, šeštadienio rytą geniai jau stovėjo aikštėje kur ketvirtfinalio varžybose laukė šeimininkų - Prahos FU komanda. Aikštėje nebegalėjo pasirodyti Samas, kuriam čiurna po vakar dienos varžybų su iralais buvo padvigubėjusi - buvo išvežtas šviestis... Beveik visas varžybas turėjome persvarą, turėjo daug dėkingų progų įmušti, bet tai pavyko padaryti tik kartą Tadui. Antrame kėlinyje vieną po kito gavome du įvarčius ir jau teko vytis varžovus. Likus kelioms minutėms iki varžybų pabaigos antrąsyk pasižymėjo Tadas ir drama persikėlė prie baudinių serijos. Cica įmušė, Sauliukas ištraukė jau pirmąjį varžovų smūgį ir tapo lengviau. Vėliau abi komandos mušė tiksliai po tris kartus (pas mus Egis, Aidelis, Tadas). Paskutinįjį baudinį mušti buvo priverstas Vaidutis, nors ir labai to nenorėjo. Pasirodo - neveltui, smūgis buvo netikslus ir varžovams buvo suteiktas šansas išsigelbėti. Varžovų nelaimei Majoras buvo kitos nuomonės ir parodė, kas yra kas. Vos ištraukus paskutinįjį prahiečio smūgį, visų rankos kilo į viršų, o teisėjas sugalvojo, kad Sauliukas per anksti žengė į priekį ir smūgį liepė pakartoti. Stadione pasigirdo kurtinantis švilpimas, o Majoras ramus stojo į savo vietą ir dar kartą parodė, jog tai nebuvo atsitiktinumas.

Taigi po dramatiškos kovos keliamės į pusfinalį, kur mūsų jau laukė pernykščiai čempionai baltarusų CIS, tik skirtumas tas, kad pernai pas juos žaidė trys profesionalai, o dabar atvežta visa komanda, kuri laikosi visiškai kitokio režimo, nei mūsiškiai. Baltarusių barjero nepavyko įveikti. Jei atvirai, nesugebėjome, net geros kovos duoti ir įsileidom net aštuonis įvarčius. Vaidutis, ar kaip baltarusai jį vadina - "Malyj", pasižymėjo iš mūsų pusės: 8 - 1 skaudus antausis nuo baltarusų pusfinalyje. Nieko nepadarysi, nes kaimynai visa galva buvo pranašesni tiek fiziškai, tiek taktiškai, tiek visom kitom prasmėm. 

Kovoje dėl 3 vietos laukė prancūzų CASE2 komanda. Itin inirtingoje kovoje, didžiąją rungtynių dalį atsilikinėdami 1 - 3, vistik, pasižymėjus Vaidučiui ir Tadui, žaidimo tęsinys vėl buvo nusiųstas į baudinių seriją. O šituose reikaluose šiandien dievas buvo Majoras. Serija pasitaikė itin įtempta ir ilga - privedė netgi prie to, jog kažkam teko mušti ir ne vieną kartą. Visgi galų gale Majoras sudėliojo taškus ant "i" ir Geniai sužibo bronza!

Iškovota trečia vieta tikrai neblogas rezultatas žinant kad turnyre dalyvavo 28 komandos! Toliau sekė apdovonojimai ir daug Krušovice alaus.

O išaušus sekmadienio rytui laukė kelionė namo. Taip beskrosdami skersai mūsų didžiają kaimynę Lenkiją, Akto vyrai prisiminė, jog būtų neprošal užkąsti ir pažiūrėti aukščiausio lygio futbolo, vykstančio Pietų Afrikoje. Deja, paaiškėjo, jog toks derinys Lenkijoje neįmanomas. "Stojom gal 84 kartus" - pyko Tadas, bet aptikę maisto Geniai buvo priversti nusivilti televizoriaus nebuvimu, ar jo buvimu, bet netransliuojamu futbolu, ar galų gale, kas keisčiausia ir pikčiausia, susidurta su paprasčiausiu nenoru perjungti atitinkamą kanalą. Pasitaikė ir atvirkštinių variantų - rodo futbolą, bet maisto nėra, tad skrandžiai siuntė signalus smegenims aplenkti tokias užeigas. Patikrintos ir tokios vietos, kur nėra nei vieno iš dviejų pagrindinių rekalavimų: nei maisto, nei futbolo (kodėl ten buvo stota - lieka paslaptimi). Vistik, galų gale atkaklumas privedė prie pergalės!

Nuotraukomis iš Prahos galėsite grožėtis nuo ketvirtadienio.