Fakyrai - Aktas 1:3

Paskutiniame SFL A diviziono ture susitikome su Fakyrais. Varžybos įvyko tikrai gerai prižiūrėtame VPU stadione. Kepinant 30 laipsnių karščiui (neįsivaizduoju kaip reikėtų žaisti Grigiškėse ar Bukiškyje) likus 20 minučių iki varžybų pradžios, komandos nenoriai pradėjo daryti apšilimus. Abi komandos turėjo po dvi sudėtis, galinčias žengti į aikštę. Mes surinkome praktiškai geriausią sudėtį, kokią galėjome turėti, trūko tik traumuoto Mindės, prie jūros su vaikų treniruočių stovykla išlėkusio Vaidučio, turbūt dirbančio Pajuodžio ir nežinia kur pastaruoju metu prapuolusių Igno ir Virgio. 

Taigi, žengėme į aikštę tokia sudėtimi: Labas – Nerka, Dainiukas, Ovkė, Tadas – Mindaugėlis, Andžikas, Petras, Aidelis, Juozas – Mantas. Nuo keitimo jungėsi Svajka, Gelmis, Apkė, Samas, Ramas, Cica, Andrius. Nesijungė šį kartą Piktas, Marko, Zenga, Egis, Zykus, Čipsas. Esant tokiam karščiui tikrai buvo svarbus kiekvienas keitimas ir labai džiugu, kad turėjome ilgą atsarginių suolelį. Palaikyti genių šiose varžybose buvo atvažiavę Andžiko, Ovkės, Petro, Mindaugėlio šeimynos, o ir dar kažką tikrai būsiu praleidęs...

Nepaisant slėgusio karščio, varžybos prasidėjo didele sparta ir nuo pat pirmų minučių kiekviena iš komandų bandė primesti savožaidimą. Kažkaip man iš šono stebint, susidarė įspūdis, kad pirmame kėlinyje mes kamuolį laikėme daugiau, momentus kūrėme pavojingesnius, bet, tuo pačiu metu ir pridarėme žymiai daugiau klaidų perduodant kamuolį. Būtent po tų klaidų ir kildavo pavojingesni momentai prie mūsų vartų. Nuo pat pirmų minučių, labai gerai į žaidimą įsiliejo Andžikas, ko gero sužaidęs geriausias savo rungtynes pirmame rate. Būtent po jo dviejų pavjingų smūgių iš 20-22 metrų atstumo tik varžovų vartininko meistriškumas neleido kamuoliui įkristi į tinklą. Įpusėjus kėliniui padidino apsukas kairėje žaidęs Juozas ir iš karto pasikeitė rezultatas. Pirmą Juozo išpuolį varžovai pramiegojo ir šis atliko nepriekaištingą perdavimą, Andžikui, kuris įmušė pirmą savo įvartį. Bene po 5 minučių jau pats Juozas iš 20 metrų idealiu smūgiu nuo skersinio siunčia kamuolį į varžovų vartų tinklą. Dar vieną Andžiko smūgį atrėmė varžovų vartininkas. Varžovai pirmame kėlinyje atsakė keliais pvaojingais smūgiais iš toliau ir po mūsų gynėjų nesugebėjimo išnešti kamuolio, keliais smūgiais iš baudos aikštelės ribų. Bet arba trūko tikslumo, arba Labas buvo vietoje. 2-0 ir gerai padirbėję pirmame kėlinyje, ramia sąžine einame ilsėtis.

Antrą kėlinį pradedame su mintimis, kad reikia susitvarkyti klaidas gynyboje ir būtų gerai įmušti dar vieną įvartį. Jeigu antrą užduotį pavyksta atlikti labai greitai, po Samo perdavimo Andžikas pabėga vienas prieš vatininką ir kaire koja muša trečiąjį įvartį, tai klaidos gynyboje bei netikslūs saugų perdavimai atrodytų paprastose situacijose, neleido atsipalaiduoti visų varžybų metu. Varžovai po abejotinos pražangos ties baudos aikštele, gavo progą smūgiuoti baudos smūgį. 6 Žaidėjai sienoje ir smūgis į Labo kampą baigiasi įvarčiu. Dar po kelių minučių varžovas išeina vienas prieš Labą, bet realizuoti momento jam nepavyksta. Būtų įmušęs, būtų buvę labai karšta, bet tada mums pavyko permesti žaidimą į kitą pusę, mūsų kontrišpuoliai buvo pavojingesni nei varžovų ilgos pozicinės atakos. Pelnyta pergalė 3-1 ir bent laikinai kylame į antrą turnyrinės lentelės vietą. Kaip minėjau puikias varžybas sužaidė Andžikas, puikiai jam talkino Juzas pirmame kėlinyje ir Samas antrame. Gynyboje išskirčiau gerai sužaidusius Dainiuką, Tadą ir atsitraukusiu saugu žaidusį Mindaugėlį.

Kitą savaitę turime sužaisti taurės varžybas su Žeimena ir nuo ketvirtadienio dalyvaujame Žalgiriados finaluose. O tada laukia 20 metų klubo jubiliejus Vilkokšnyje!