Žalgiriada - ketvirtadienio įvykiai

Liepos 15 diena, Žalgirio mūšio 600-tosios metinės. Rinktiniai „Akto“ karžygiai Zenga, Apkė, Svajūnas, Cica, Tadytis, Virgis, Gelmis, Pajuodis ir Ignas renkasi Šiauliuose. Čia vyksta kasmetinė sporto šventė „Žalgiris Open 2010“. 

Varžybų formatas 7 prieš 7. Du kėliniai po 20 min. Gyvenimui gauname ko gero „prabangiausią“ viešbutį Šiauliuose :) Vadinasi gostynica „Viešbutis“ :):). Zenga padalina „Participant“ korteles ir žalias „žalgiriados“ maikes.

Judam link stadiono. Svilina standartinis 30 laipsnių karštis. Dirbtinės dangos stadionas vilioja tik lygia danga, bet užlipus ant jos kojos jaučiasi lyg ant žarijų. Kadangi dar turim minutę laiko - užsukam į barą - atsivėsinimui „po mažą“. Pradedam su Marijampolės 7-uku. Jau iš anksčiau buvo žinoma, kad pirmose varžybose neturėsim nominalaus vartininko, tad juose įsitaiso Zengelė. Esam
geresni už juos, bandom lipti ir... per daug išėję į priekį, gaunam „atriezą“ ir išsiimam kamuolį iš savų vartų. Vėl bandom kurti – ir gaunam antrą golą. Einam ilsėtis. Per ją nenuilstamai ir aršiai diskutuojam kokie esam grybai ir kaip reikia žaisti toliau :). Pradedam antrą kėlinį ir po varžovų pakelto kampinio, neišsirenkam žmonių ir gaunam į paštangę trečią golą. Rūkom. Ir nors Marijampolės vyrukai ne kryžiuočiai, o mes ne Vytauto kariauna – atsitraukimo scenarijų nestrateguojam o pradedam normalų grajų. Keletas minučių ir Ignas švelnina 1-3. Dar porą minučių – po Igno perdavimo Gelmutis bekentu į tolimą daro 2-3. Varžovai pradeda
stresuoti. Gauna vieną geltoną, kas reiškia 2 min. pasėdėjimą ant suolo, antrą geltoną ir paskutinėm sekundėm Pajuodis uždaro Cicos smūgį ir baigiam varžybas 3-3. Galima sakyti buvom suvalgyti ir suvirškinti, tačiau sugebėjom parodyt savo jėgą.

Iki antrų varžybų su Alytum turim porą valandų poilsio. Stiprinamės sasyskomis be E621, snikersais, jogurtais ir redbuliais. Bei gaudom „zagarą“:). Komandą palieka Cica. Cicule, iš kur mums žinoti, kad tas trąsos atidarymas įvyko sklandžiai? :) Tačiau iš Vilniaus atrieda mūsų vartų sargas Piktas. Valio! Pradedam su Alytum. Vėl esam geresni ir vėl gaunam po klaidos kontrą ir
Sauliukas išima iš savo vartų. 0-1. Labai greitai darom ataką kažkas griaunamas baudos aikštelėj, Ignas statosi kamuolį 9m baudiniui ir užtikrintai įsega į vartus. 1-1. Einam ilsėtis. Po pertraukos žaidžiam tikrai protingą futbolą. Svaika nestipriu smūgiu paridena kamuoliuką į apatinį kampą ir turim 2-1. Varžvai bando lipti, mes žaidžiam dar gražesnį futboliuką, smagiai ridenam pasą
viens kitam. Gaila tas gražus futbolas nepakeitė rezultato, nors turėjom keletą gražių kontratakų. Atsilaikom paskutines minutes ir švenčiam pergalę.

Užimam grupėj 1 vietą. (Marijampolė gavo nuo Alytaus 0-1). Rytoj žaisim su Kauno komanda berods. Viešbutyje smagiai apturim sparnelių valgymą bei Svajūno ir jo dar nematytos panelės santykius. Visi kiti atributai pergalei laistyti neminimi šiame aprašyme :)
Su dideliu skausmu širdyse Pajuodis, Gelmutis ir Virgis sėda į Virgio „mersiuką“ ir išvažiuoja iš Šiaulių. Laukia penktadieniniai darbai.... O gaila... Likę karžygiai pakilių nuotaikų vedini sudalyvauja „žalgiriados“ oficialiame atidaryme ir eina žiūrėti „Šiaulių“ ir Krokuvos „Wisla“ dvikovos. Kas vyksta po didžiojo futbolo - metraštininkas duomenų neturi. Kol kas neturi.

Žalgiriados kronikų metraštininkas
Gelmutis

p.s. Laukite penktadieninio tęsinio.....