Skaudus antausis (Aktas - LiCS 0:3)

Šį savaitgalį turėjome progą išbandyti savo jėgas su viena stipriausių Vilniaus komandų, kuri pastaruoju metu tiesiog stebina savo požiūriu į varžybas ir savo pasiektais rezultatais. SFL futbolo grietinėlė prognozavo pergalę Geniams, o mes ir patys tikrai tikėjomės sudoroti kraujuojančius varžovus. Deja, patyrėme itin skaudų antausį! 
Pradžia nieko nestebino – Genių buvo užtektinai dviem sudėtims netgi su keitimais, o varžovai tęsdami savo šio sezono tradicijas rungtynes pradėjo nepilnos sudėties. Mes į kovą stojome tokia sudėtimi: Labas vartuose, centre gynėsi Dainiukas ir Tadytis, iš kairės - Mindaugėlis, iš dešinės - Brolis O, aikštės vidurį užvaldyti buvo pasiruošę Mindė Mikulskis, Andžejka ir Petras, kraštais rūko Vaidutis ir Juozas, smaigaly laimės ieškojo Vaidučio brolis Mantas. O ant kalnelio prie Bukiškio stadiono stovėjo visa krūva savo šanso išbėgti į aikštę belaukiančiųjų ir etatinių „brofkinių“. Jungėsi Šnioka, Pajuodis, Apkė, Gelmis, Andrius, Ramas K. Žiūrovų vaidmenyje šį kartą liko Zenga, Egis, Nerka, Čipsas, Marko, Gytulis, Zykelis, Ramas (švogeris), Piktas. Turėjome palaikymą ir žiūrovų tarpe - Mindaugėlio, Andžiko tėvai, Zykaus padalinio mergaitės – gaila, kad nudžiuginti jų nesugebėjome...

Rungtynės pradėjome užsidegę, kadangi tikėjome savo sėkme. Visgi nuo pat pradžių buvo justi šioks toks nerimas dėl kaip Lietuvos ekonomika banguojančio žaidimo. Tam tikros atkarpos itin džiugindavo ir suteikdavo jėgų, bet netrukus sekdavo duobė, kai atrodydavo, jog tai diena, kai niekas nesiseka. Pirmą momentą sukūrė Vaidutis, pabėgęs nuo gynėjo, permetė kamuolį per vartininką ir jau kėlėme rankas į viršų, bet kur buvęs kur nebuvęs gynėjas išneša kamuolį nuo vartų linijos. Po to pavojingai baudos smūgį mušė Andžikas, bet varžovų vartininkas kamuolį pagavo. O praėjus vos penkiolikai minučių liberalai mus pavaišino šaltu dušu. Iš kampinio pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, ten jis surado mėlynmarškinio galvą, nuo kurios kamuolys suspurdo mūsų vartuose – 0 – 1! Puolėme lyginti! Sukūrėme visą krūvą itin pavojingų progų, bet sėkmė tądien mums buvo atsukusi nugarą. Vien ką reiškia įvarčių mašinos Andžejkos akistata vienas prieš vieną su varžovų vartų sargu, kuris, atmušęs pirmąjį smūgį tiesiai atgal mūsų puolėjui, suteikė šiam antrą šimtaprocentinį šansą, kuris kaip ir pirmasis buvo paleistas vėjais. Tokių mirtinų progų buvo ir daugiau, bet varžovai irgi nesnaudė ir karts nuo karto atsakydavo labai stipriais ir pavojingais smūgiais iš baudos aikštelės ir jos prieigų, kur mūsų gynėjai turėjo nemažai darbo.

Dar spėjome pakelti vieną kitą pavojingesnį kampinį ir arbitras pasiuntė komandas ilsėtis ir ruoštis antrajam kėliniui komandas esant minimaliam rezultatui.

Antrąją rungtynių pusę pradėjome pilni ryžto atsigriebti ir visgi susišluoti visus tris taškus. Antrasis kėlinys greitai tapo labai panašus į pirmąjį – Geniai kūrė itin pavojingas atakas, po kurių „brofkėjė“ likę aktiečiai spjaudėsi ir nebežinojo už kurios kūno dalies griebtis. Laikas tiksėjo, mes nusiuntėmė porą žmonių už varžovų vartų, kad šie greičiau paduotų kamuolius liberalų vartininkui.

Kol mes švaistėme į kairę ir į dešinę tokias progas, kaip Petras,

LiCS nesnaudė. Visų rungtynių metu jų standartai buvo pavojingi! Antras įvartis buvo pasiektas analogiškai kaip ir pirmas,

pakėlus kamuolį iš kampinio į mūsų baudos aikštelę, kur varžovai vėl aplenkė varnas beskaičiuojančius mūsų gynėjus ir padvigubino rezultatą. 
Tuomet jau ir mes nuleidome rankas ir patys nebetikėjome išpešti bent menkiausią naudą iš šių rungtynių. Net ir atleidę vadžias vis dar sugebėjome sukurti tokią progą, kurios atrodo neišnaudoti tiesiog neįmanoma, bet tokią juodą dieną Juozas ir tai sugebėjo padaryti. O varžovai naudodamiesi tokiomis mūsų nesėkmėmis pasiuntė mus į nokautą – 0 -3!

Ką gi – nurijome karčią piliulę ir tebūnie tai pamoka mums, ir tikėkimės, jog tos juodos dienos, kuri vistiek ištinka kada nors bet kurią komandą, limitas šiam sezonui jau išnaudotas. Trumpam pamirštame čempionatą ir jau savaitės viduryje mūsų laukia SFL taurės pusfinalis, kuris jau du metai iš eilės mums yra lyg užkeiktas. Tikiu, kad trečias kartas nemeluos ir laikas gi pagaliau prisiliesti ir Geniams prie šios taurės!

Apžvalgininkas ir fotoreporteris Zykelis