Prelegentai - Aktas 3:2

Sveiki, mielieji geniai, geniams prijaučiantys bei visi besilankantys mūsų futbolo klubo internetinėje erdvėje. Šiandien FGBK Aktas keliavo į legendinį Žalgirio stadioną, kur laukė aukso vertės varžybos su Prelegentų komanda. Laimime - realiai kabinamės už medalių, gauname - lieka tik teoriniai šansai... Gavome... Ir kas blogiausia, kad pralaimėjimą lėmė net ne tai, kad varžovai nemažą laiko tarpą žaidė geriau, susikūrė, ko gero, geresnių progų įvarčiui pasiekti... O tiesiog taip norėjo teisėjas... Ir dar kas keisčiausia, jis savo kalbomis po varžybų, tai lyg ir pripažino... Kažkoks nonsensas... Bet apie viską iš pradžių. 

Į varžybas susirinkome neprastai. Visiems, deja, šį kartą pažaisti nesigavo. Pradėjome taip: Labas - Pajuodis, Dainiukas, Gelmis, Tadas - Ignas, Vaidutis, Aidelis, Mindaugėlis - Samas, Mantas. Po to pasijungė Ovkė, Šnioka, Svajka, Virgis. Su apranga šį kartą taip ir liko Marko ir Ramas K.. Dar turėjome Zengą, Mindę, Egį, Gytulį, Neerką, Burzdikėlį, Petrą, Čipsą, Zykelį, Mindaugėlio tėvą ant suolo. Smagi kompanija, geras "nastrojus", atrodo ko dar reikia, kad pabandytume užsikabinti. Ir pabandėme.

Varžybos prasidėjo šiokia tokia žvalgyba, iš Prelegentų pusės pasigirdo frazė, kad su tokiu jaunu "sastavu" mes juos pribaigsime, bet, žinant varžovų patirtį, žinojome kad lengva šiandien nebus. Geriau, iš esmės varžybas pradėjome mes, ir atakovame aštriau, ir smūgiavome dažniau. Momentais atrodė, kad tikrai šiandien galime apibėgti Prelegentus ir pasiekti teigiamą rezultatą. Pirmas pelnytas įvartis lyg ir patvirtino tai. Po puikaus Vaidučio perdavimo broliui Mantui, pastarasis pabėga vienas prieš vartiniką ir muša pirmąjį įvartį. Štai ir prašom, štai ir 1-0. Atrodo viskas gražu, bet su tuo niekaip nenorėjo taikstytis Prelegentai. Nuo to įvarčio praktiškai geroms 15 minučių jie perėmė iniciatyvą ir vis dažniau pradėjo grasinti mūsų vartams. Ypatingai jų atakose išsiskyrė Žutautas, Stonkus, Zurza ir Ponomoriovas. Būtent ši ketveriukė ir pridarė mums daugiausiai bėdų ginantis. Išlyginamąjį įvartį gavome, kai po smūgio is kokių 20 metrų, Labas sugeba tik atmušti kamuolį, ir pirmas prie kamuolio atbėgęs, berods, Stonkus išmaudo gynėją ir muša užtikrintai į tolimą kampą. 1-1 ir viskas prasideda iš pradžių, žaidimas po truputį išsilygina ir vyksta dažniausiai aikštės viduryje, atrodo viskas ramiai, bet po kampinio gauname antrą. Ir čia paleidžiu pirmą akmenį į teisėjo daržą. Baudos aikštelėje rankomis į nugarą stūmiamas mūsiškis ir varžovai galva muša tiksliai 2-1. Kas įdomiausia, šitą pražangą mato šoninis teisėjas, bet iš jo išgirstame: "pražangas fiksuoja tik aikštės teisėjas". Tenka pirmą kartą pripažinti, kad aikštės teisėjas šiandien tikrai nėra geltonai-mėlynų spalvų...

Per pertrauką kažkiek pasišnekame, kažkiek susidėliojame antro kėlinio planą ir nuo pat pirmų minučių didiname žaidimo spartą. Prelegentai po truputį atiduoda iniciatyvą ir žaisdami antru numeriu pavojingai kontratakuoja. Ta pati minėta jų ketveriukė sukūria ne vieną pavojingą ataką mūsų aikštės pusėje. Keli baudos smūgiai, keli pavojingi smūgiai iš toliau, išėjimas dviese prieš Dainių ir Labą - bet kuris sekęs taiklus smūgis ir tokio lygio rungtynėse jau turbūt nebeišsikapstytume... Bet sėkmė mums šypsosi ir toliau savo noru bei entuziazmu kabinamės į varžovų atlapus. Po vienos iš mūsų atakų, turbūt po Igno? perdavimo, Samas gauna kamuolį dėkingoje padėtyje ir lygina 2-2! Ant tos bangos pabandome lipti toliau ir atrodo tuoj tuoj sukursime kažką pavojingesnio, bet varžovai kontratakuoja, Zurza griaunamas baudos aikštelės kampe ir skiriamas pendelis į mūsų vartus. O tada prasideda cirkai. Rodoma kortelė Aideliui. Natūralus klausimas - už ką? Bauda nei grubi, nei pavojinga kažkur kampe tiesiog Zurza pergudrauja Aidelį ir pelnytas pendelis, nu bet kam ta kortelė??? (antras akmuo) Toliau - dar įdomiau. Varžovai muša pendelį, Labas atmuša - švilpukas - pakartot! Pajuodis gauna kortą už tai, kad per anksti įžengia į baudos aikštelę....!?! O kad į ją įėjo ne vienas, o kartu su varžovu, kad tai esminio reikalo damušant/išmušant kamuolį nepadarė (visai kiti žmonės kovojo dėl atšokusio kamuolio), tai teisėjui buvo neįdomu (trečias ir lemiamas epizodas). Antras smūgis buvo tikslus ir 2-3. Lieka apie 5-7 minutės ir pabandome bent išlyginti rezultatą. Progų-pusprogių turime bet nesugebame nei uždaryti skerso, nei pataikyti į vartus. O varžybas vainikavo Samo smūgis tiesiai į vartininką.

Taip ir pabaigiame 2-3, pralaimėjome ne prastesniam varžovui šiai dienai ir viskas čia ok. Draugiškai paspaudžiame vieni kitiems rankas ir palinkime sėkmės ateityje. Ačiū jiems ir už kovą ir už gerą aikštę, viskas čia super.

O toliau aš vistik noriu dar apie teisėją brūkštelti. Aš suprantu, kad teisėjas - FIFA kategorijos, su turbūt kokiais 2 aukštaisiais, SFL'e švilpia iš turbūt neturėjimo kas veikti - jis žymiai aukštesnio lygio ir ką jam čia kažkokia mėgėjų lyga (su mintim - aš čia dievas, ir ką jūs man padarysite). Šis teisėjas, susidaro toks įspūdis, mūsų klubo nevirškina dar nuo salės laikų, kai po kelių, jo dėka, mūsų palaidotų varžybų, gavęs nemažai kritikos iš mūsų pusės, jis bando na lyg ir keršyti, lyg ir taip išeina. Aš tikiu, kad po šios rašliavos mums geriau nebus švilpiant šiam teisėjui, bet tylėti irgi negaliu. Prašymas SFL vadovybei - nebekvieskit tokių teisėjų (atsivalgiųsių aukštesnio lygio teisėjavimo) švilpti tiesiog megėjiško lygio futbolo varžyboms (kad ir kaip trūktų teisėjų). Tegul jie švilpia kur nors rinktinėms, A lygoj, jeigu nekviečia tenai, tegul miške eina švilpti, bet nebekiškite jų į SFL'ą. Galbūt ir jie savo sužvaigždėjusį požiūrį pakeis po poros savaičių pertraukos. Jų požiūris į žaidėjus tiesiog NETENKINA. Tegul geriau grūdinasi teisėjai, kurie tobulėja kartu su komadomis, kurie auga kartu su mumis. Tegu jie klysta, bet bent jau jų klaidos yra pateisinamos - jie mokosi, stengiasi ir į teisėjavimą jie žiūri neatsainiai. Kitaip negu viską jau pasiekę teisėjai. 
Iš kur tas pyktis? O ką daryti, kai po varžybų priėjus pas teisėjus ir paklausus kodėl?, gauname atsakymus:
- Jūs juokėtės, o dabar aš pasijuoksiu.
Arba į klausimą ką tu darai? gauni atsakymą:
- Ar žinai kodėl šunys loja? Todėl kad padaryti nieko negali!
Ką čia ir bepadarysi...
Mūsų klubo toks teisėjo požiūris tikrai netenkina. Ir nesvarbu, kad jis yra aukštesnio rango teisėjas, visų pirma turi būti žmogiškumas ir bent minimali tolerancija klubams. Net jeigu ir teisėjo klaidos (klysta visi be išimties) nulemia varžybų baigtį (mums ko gero jau ir čempionato), deja, taip buvo šiandien, ir tikiu, kad taip gali atsitikti ateityje, dėl to viskas ok - čia yra futbolas, bet pats teisėjo požiūris po varžybų (koks buvo šiandien) yra sunkiai suvokiamas. Gal tiek to ir ačiū nebereikia mums tokių teisėjų.

Žiūrim, ką turim. Liko 4 turai ir 6 taškai iki trečios vietos. Ko gero medaliai jau nuplaukinėja ir nuo mūsų jau niekas nebepriklauso. Bet artimiausius du turus mūsų laukia dvi komandos Ozas ir Bekentas, kovojančios dėl medalių, ir bent jau sumaišties į turnyrinę lentelę mes tikrai pabandysime įnešti. O ten bus matyt...