Vilkokšnis 2011

Ilgai laukta ir legendomis apipinta Villkokšnio puota įvyko! Vieni šios, visą savaitgalį užimančios šventės pradeda laukti vos tik prasideda pirmadienis, kiti apie ją pradeda kalbėt vos prasidėjus vasarai, tačiau didžioji dalis, bent kartą pabuvojusių ar pabujojusių šiame renginyje, jo – pono Vilkokšnio pradeda laukti vos tik jis baigiasi (apytiksliai 365 dienos).
Penktadienis. Nors oficialiai Vilkokšnis atsidaro šeštadieniais, ne paslaptis, kad ištikimiausi geniai startuoja išvakarėse, o šiemetinis penktadienis parodė, kad tų ištikimųjų itin daug. Tik nutūpę geniai (genys – tiek vyriškos, tiek moteriškos giminės atstovas, nesvarbu kokio amžiaus ar akių spalvos, tai būtybė mylinti futbolą ir gerą nuotaiką) suskubo nerti lizdus, todėl akimirksniu išdygo naujas palapinių miestelis su gatvių pavadinimais, reguliuojamomis sankryžomis ir intuityviomis rodyklėmis bačkų link. Žinoma, buvo ir tokių, kurie net namukus pasidirbo nakčiai. Įsikūrę šventės dalyviai ėmė mėgautis poilsiavietės malonumais, vieni tiesiai į ežerą, kiti palindo po jaukia pavėsine (ne visi išlindo tą pačią dieną), treti suskubo „pasitikrinti“ futbolo aikštelėje, o dar kiti treti pirtyje vanojosi (su vanta). Artėjant vakaro tamsumai pavėsinės stalus padengė atsivežtos vaišės, garsėjo balsai (nors ir nebuvo Tadyčio), daugėjo juoko, o drąsiausi žengė žingsnį į šokių aikštelę. Muzikines melodijas leido DJ Gelmutis kartu su kolega Artūru nuo Artūro. Aktyviai leidžiant laiką ir ragaujant pagal ypatingą Romo užsakymą paruoštus šašlykus nepastebimai atėjo naktis, bet ji genių neįbaugino, todėl linksmybės tęsėsi iki paryčių... Menininininkas Zykus ant liepto surengė gyvo garso koncertą, grojo anas gal ir neblogai, bet kažkaip dainų žodžius pamiršdavo po pusės pirmo posmelio, to neapsikentęs Brolis G stvėrė gitarą ir įrodė, kad Anykščiuose yra gitaros mokytojų. Va taip ir atėjo šeštadienis.
Šeštadienis. Žvalius ir nelabai žvalius genius pasitiko rytinė saulė, kuri leido tikėtis gražios dienos. Naktines nuodėmes ežere nuplovę, papusryčiavę ir iš bačkų pasisėmę jėgų geniai sutikinėjo atvykstančius šviežius šventės dalyvius, o artėjant oficialiam šventės atidarymui buvo persikelta į futbolo aikštelę ir šalia jos įkurtas poilsio bazes. Šventę švęsti pirmas pradėjo Sauliukas, įsimontavo mikrofoną sau į ranką ir ėmė laidyti šmaikščius komentarus, taip pakeldamas ir taip neprastą nuotaiką. Šiais metais buvo nuspręsta, jog tarpusavio santykius futbolo aikštelėje turėtų išsiaiškinti Akto vyrai ir berniukai, tą anie ir darė, ir išsiaiškino, kad senoliai dar turi parako, o jaunimėliui yra kur tobulėti. Toliau moterų rinktinė nepaliko vilčių senjorų ekipai, tačiau jie nepergyveno, juk ne kasdien gali sau leist pabūt tarp tokio pulko žavių damų ir panelių. Bene azartiškiausiai varžybos praėjo tarp jaunųjų šventės dalyvių, kuriose netrūko gražių įvarčių ir jaunatviško užsivedimo. Nebuvo pamirštas ir baudinių mušimo konkursas, kuriame dulkes nuo akto marškinėlių nusivalė ir į vartus stojo pats Aurimas Pilkauskas. Eliminavo iš konkurso jis vieną po kito pendelių mušėją, kol galiausiai liko du taikliakojai, tai Ramas ir Svaika. Dienai jungiantis su vakaru geniai vėl grįžo į jaukiąją pavėsinę, kurioje laukė mūsų virėjų-kepėjų paruošti valgiai ir užkandžiai, o buvo skanu... Pasistiprinusius geltonsnapius šokių paslapčių ėmė mokyti žavi šokanti porelė iš televizoriaus (naujojojo TV3 sezono šokių projektas) Eglė ir Marius. Smagiai pakrutinus klubus ir užpakaliukus atėjo laikas šių metų kontraversiškiems, bet taikliems apdovanojimams. Diplomuotais tapo:
1. Rezultatyviausias - Kęstutis, nes švilpavo per rezultatyvias merginų ir senjorų rungtynes.
2. Geriausias vartininkas - Archyvinis Aurimas, nes jis geriausias.
3. Aštriausias žaidėjas - Romka, nes...nieks neprieštaravo.
4. Linksmiausias žaidėjas - Žilva, nes linksmesnis net už Šalnelę.
5. Už grožį – visa merginų-moterų komanda.
6. Už ateities pasiekimus – abi jaunimo komandos.
7. Už praeities nuopelnus LTSR – visa senjorų komandą.
8. Už tiesias kojas – Ramūnas ir Svajoklis, nes pateko į baudinių mušimo super finalą.
9. Rožiniai akiniai Zengai, kad pamatytų pasaulį kitu kampu.
10. Visų laikų geriausias – Mikulskis, nes jis yra misteris 200%.
11. Už gražiausią kūno demonstravimą – Šnioka, nes visada nuogas ir turi tatuiruočių.
12. Už korektišką teisėjavimą – Aidelio tėvelis.
13. Už nuopelnus genių ausims – DJ Gelminas, nes turi muzikinį skonį.
14. Už perspektyvią ateitį – visoms mamytėms, kad augina geniams pamainą.
15. Rezultatyviausia dailiosios lyties atstovė – Daina (Neerkos moteris).
16. Už nuolatinį vaikų užimtumą, estafečių organizavimą ir prizų dalybas – Nijolytė ir Jūratytė.
17. Statinės čempionas – Kęstutis, nes turi savo kūno „joystick‘ą“.
18. Už tai, kad FGBK „AKTAS“ yra jėga – G7 valdyba (presidentas – Egis, valdybos nariai – Cica, Piktas, Labas, Nerijus, Samas, Zenga).
Po apdovanojimų sekė atrakcijų metas, didžiausi azarto ir adrenalino mėgėjai rungėsi sukimosi aplink bačką rungytje, buvo gražių vaizdų (bus VIDEO skiltyje). Pasismaginus suaugusiesiems žaidimų aikštelė atiteko vaikams, kurioje dvi gausios komandos varžėsi įvairiose ir įdomiose estafečių rungtyse. Beje, šiemet truputį poilsio gavo etatinės šios šventės dalies organizatorės ir vykdytojos panelės Jūratė ir Nijolė, savo pareigas perleidusios VšĮ „Zykelis ir komanda“. Vėliau kaip įprasta šokiai-pokiai, šnektos prie stalo, pokalbiai ir suokalbiai už stalo buvo ir šaržų piešėjas ir dar pundas visokių gėrybių, o nakties komiko vardą užsitarnavo Šnioka, suplėšęs ne vieną žandą iš juoko.
Sekmadienis. Genius pažadina kažkoks malonus kvapas... Jacobs? Ne, geriau – tradicinė sekmadieninė kopustienė. Lyg skeriai apsupė puodą visi apsilaižydami valgo, o neretas net susigraudina pagalvojęs, kad vėl metus laiko lauks šio skaniai žavaus momento.
Visko nepapasakosi ir neprisiminsi (kaži kodėl), kaip sakoma geriau viena kartą metuose apsilankyti Vilkokšnyje, nei kasdien skaityt aprašymą. Ačiū geniams, Jūs geriausi! Ir iki pasimatymo kitąmet ;)
Apkepėlė

P.S. Nuotraukos yra čia: http://www.aktas.lt/fgallery/98