SFL taurės pusfinalis pralaimėtas

Žygis taurėje baigėsi pusfinalyje. Ko gero perdegėm dar prieš rungtynes. Labai jau daug vilčių buvo dėta į šį pusfinalį. Finansavom didžiąja dalimi ir Žalgirio aikštę, ir dieną derinome mums tinkamą, ir sudėtį surinkom kapitaliai neblogą, o ir prieš tai vykusios lygos varžybos su tuo pačiu Legionu matyt padarė savo. Negalima sakyti, kad voržovų neįvertinom, juk ir Nemenčinėje vykusiose rungtynėse matėme, kad varžovas futbolą žaisti moka. Tik galbūt kiekvienas širdyje tikėjome, kad šiandien žaisti bus daug paprasčiau, nes turėjome 6-7 keitimus ir bent jau tokio košmariško kėlinio kaip buvo antrasis Nemenčinėje tikrai neturėsime. Deja, bet košmariškas gavosi pirmas…

Labas – Kemas, Pajuodis, Svajka, Tadas – Dainiukas, Petras, Šaras, Juozas, Šmigis – Samas. Toliau: Virgis, Mindaugėlis, Gelmis, Apkė. Dar galėjo žengti Romas. Brofkė Egis, Nerka, Gytulis, Burzdikas, Kemas junior, Andžikas, Ovkė, Čipsas, Aidelis, Gintas, Donata. Žinau kad dar bent tiek pat mus palaikančių buvo ir tribūnose.

Varžybas pabandėme pradėti didele sparta, labai jau matyt norėjome pakartoti Nemenčinės variantą ir palaužti varžovą iš karto, tuo tarpu Legionas ramiai laukė mūsų klaidų. 5 Minutę išlaukia – išėjęs vienas varžovas prieš Kemą yra pastarojo griaunamas – skiriamas 11 metrų baudinys ir tampa 0-1. Kelioms minutėms prarandame koncentraciją, pasipila elementarios klaidos, gynėjai neiškiša kamuolių saugams, atsikertame, ir Legiono 3 žaidėjai išeina prieš Kemą ir Labą. Kemas dar bandė iškabinti kamuolį, tačiau šalia buvęs kitas legionierius muša tiksliai 0-2. Tada jau supykstame, prabundame ir kitaip kaip užsivedame. Juozas išeina vienas prieš vartininką, muša tiesiai į jį, keliami 3-4 kampiniai, po vieno iš jų kažkas smūgiuoja visiškai šalia vartų, bandome atakuoti ir per vidurį ir kraštais, atrodo tuoj tuoj bus ir rezultatas, bet varžovai gaudo ant kontratakų. Pirmą pavojų Labui pavyksta atmušti, tačiau po keliolikos minučių sekusi kita varžovų ataka jau tiksli – nuo 18 metrų jų puolėjas meistriškai perkelia kamuolį per toli iš vartų išėjusį Labą: 0-3. O čia jau per skaudžiai. Kėlinį damušame šiokioje tokioje šoko būsenoje ir bandome suvokti kas čia vyksta.

Per pertrauką po ilgų diskusijų buvo nutarta transformuoti mūsų tradicinę schemą 4-5-1 į 3-5-2. Tai pasiteisna, galutinai nustumiame varžovus į jų aikštės pusę ir pirmas kėlinio 25 minutes žaidžiame tik pas juos. Po kelių neišnaudotų progų vistik įmušame. Samas gražiai susitvarko su gynėju ir vartininku ir muša tiksliai. Bene po kelių minučių galėjome dar labiau sušvelninti rezultatą bet vėl nepavyksta paskutinis smūgis – šalia vartų. O gaila. Kelis kartus dar pavojingai skersuojame, kamuolys skrodžia per visą baudos aikštelę, bet niekas nespėja skerso uždaryti, kuo toliau tuo vis labiau atsiveriame gynyboje ir varžovai susikūria ir savų momentų. Po vieno iš jų, Pajuodis griauna baudos aikštelėje puolėją, teisėjo švilpukas, mūsų laimei, tyli, dar sekančioje atakoje varžovas muša šalia vartų, o trečias kartas jau nemeluoja - smūgiujamas kamuolys liečia mūsų gynėjo koją, atsimuša į virpstą ir pribėgęs Legiono žaidėjas daro 1:4. Net ir tada rankų nenuleidžiame, kabinamės į rungtynes, bet su kiekviena ataka viltys jau pamažu blėso. Apkė po skerso dar muša į devynis ir tampa 2:4, bet laiko telieka penkios minutės...

Nors varžovas šiandien nieko stebuklingo neparodė ir netgi sakyčiau atrodė prasčiau nei prieš kelias dienas, bet tenka pripažinti, kad šiandien jie sužaidė protingiau, drausmingiau, puikiai išnaudojo savo progas ir pelnytai nugalėjo. Sveikiname ir sėkmės jums finale.

Na, ir ačiū teisėjams, kad “nebemušė gulinčio“ prie 1:3 ir leido bent jau pabandyti įsikabinti į nuvažiuojantį taurės finalo traukinį. O šiaip rungtynės buvo suvaldytos, kur reikia parodytos kortelės, šoniniams irgi jokių priekaištų.

Po rungtynių dar ilgokai užsisėdėjome rūbinėje, buvo apie ką pašnekėti ir palaipsniui prasta nuotaika bent jau kažkiek pasitaisė, truktelėjom alaus po vieną kitą, prisiminėm neperseniausius "Umaro", "miegančios gražuolės" nuotykius, apsidėliojom artimiausius futbolo planus.

Žiūrim ką turim. Lieka 4 SFL turai (Užupis, Fakyrai, LiCS, Viesulas), renkamės visi į varžybas ir užbaikime sezoną geros nuotaikos, jokia atsakomybė jau nebeslegia, tiesiog žaiskime savo malonumui ir, žinoma, laimėkime. Šeštadieniais 11:30 pastoviai turime Pliaterytės salę, renkamės smagiai pajudėti ir kartas nuo karto turbūt į pirtelę nulėksime. Senjorai spurda ką tik prasidėjusiame senjorų čempionate, dar turime žalgiriados varžybas ir nuo gruodžio startuosime SFL 7x7 čempionate.