Istorija

Ogi viskas prasidejo gūdžiais 1990 metais Niujorke, o jeigu tiksliau - Vilniuje, Saulėtekio studentų miestelio vieno dangoraižių 16-ajame aukšte. Tuo metu, kai dabartiniame Seime buvo skelbiamas Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės Atkūrimo AKTAS, tuometiniai Vilniaus Inžinerinio Statybos Instituto (VISI, dabar - VGTU) Statybos fakulteto „fuksai“, ragaudami „Žigulinį“ alų ir lošdami kortomis išsiaiškino, kad turi bendrą pomėgį – futbolą, negana to, pasirodo, kad jau nuo vaikystės yra pažįstami, nes susitikdavo futbolo aikštelėse, atstovaudami savo miestų ir miestelių sporto mokyklų komandoms. Dalinantis maloniais prisiminimais, buvo subrandinta mintis ir toliau kartu žaisti futbolą, nes visi jautėsi pilni jėgų, energijos ir dar nepraradę įgytų įgūdžių. Kaip tik tuo metu institute buvo organizuojamas pirmasis salės futbolo turnyras, vėliau tapęs tradiciniu ir labai populiariu. Dalyvauti buvo kviečiami visi šios Alma mater studentai, dėstytojai, darbuotojai. Iškart vienbalsiai buvo nuspręsta suburti komandą ir išbandyti jėgas turnyre. Registruojant komandą, netikėtai ir skubiai teko sugalvoti jai pavadinimą. Tada kažkam ir išsprūdo pavadinimas, ir ne bet koks, o labai jau rimtas ir didis – „AKTAS“... Dar ir dabar kartais pasiginčijama – ką norėta šiuo pavadinimu pasakyti, ar esama jame patriotinė gaidelė, bet vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra..:) Bet kokiu atveju, viskas taip jau susidėliojo, kad tada ir buvo pradėta rašyti genių futbolo klubo istorija. Kodėl genių? Tiesiog vienu metu buvo įprasta pavadinti vienas kitą „prakaituotu geniu“, taip ir likome geniais..:) 
Pirmajame turnyre tarp 8-ių komandų likome treti. Nuo tada kasmet dalyvaudavome šiame studentiškame turnyre, ne kartą tapome jo nugalėtojais ir prizininkais. Kasmet komandą papildo po keletą naujų žaidėjų, tradiciškai – studentų. Tai tapo išskirtiniu bruožu ir savotiška klubo vizitine kortele – ir šiandien pagrindinai jį sudaro įvairių Vilniaus universitetų (VGTU, VU, VPU, MRU) esami ir jau buvę studentai, suvažiavę i Vilnių iš visos Lietuvos. Todėl praktiškai esame „amžinai akademinis klubas“.
Studentiška draugystė ir genius vienijanti aistra futbolui privertė neišsibėgioti ir po studijų. Buvo įkurta įmonė futbolo klubo administravimui ir pradėta dalyvauti įvairiuose turnyruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat - oficialiuose Lietuvos čempionatuose (Vilniaus apskrities, Sekmadienio futbolo lygos, „Žalgirio“ draugijos organizuojamose „Žalgiriadose, taip pat – Lietuvos paplūdimio, salės futbolo pirmosios ir A lygos pirmenybėse ir kt.). Daugelyje turnyrų tapome nugalėtojais ir prizininkais, sukaupėme didelę ir gražią trofėjų kolekciją.
Ir vis dėlto, pats didžiausias ir svarbiausias laimėjimas per visą šį laikotarpį yra tai, kad „visiukų fuksų“ kažkada suburta futbolo komandėlė tapo bičiulius vienijančiu klubu – Futbolo ir Gyvenimo Būdo Klubu. Kitaip juk nė nepavadinsi – jau ne pirmi metai geniai kartu ne tik futbolo aikštelėje, bet ir įvairiausioje „užklasinėje veikloje“ :)

Pagarbiai,
„Geniai – signatarai“, 1990 m. alumi pradėję rašyti AKTĄ:
Egis (Egidijus Civilka), Valdonis (Valdas Kaselis), Mode (Modestas Žiogelis), Vycka (Vytenis Jaseliūnas), Minde (Mindaugas Bogužas), Egida (Egidijus Baranauskas), Čivadzė (Vitalijus Žoldasbekovas), Francas (Franc Labul).

Nuotraukos: