Gariūnai - Aktas 5:3

Šiandien varžybomis su Gariūnais pradėjome pasiruošimą SFL čempionatui. Pagaliau žengėme ne ant sintetinės vejos, pagaliau išėjome iš uždarų patalpų į gryną orą, žaidėme šiam metų laikui kone ant idealios vejos, daugeliui žinomos kaip Marakanos pavadinimu. Jokių balų ir jokio purvo nebuvo, gal kažkiek žaisti trukdė tik žvarbus šiaurės/vakarų vėjas.
Kažkiek skyrėsi mūsų ir varžovų fizinės kondicijos, jeigu mums tai buvo pirmas blynas, tai varžovai, matėsi, kad jau yra padirbėję tuo klausimu.
Rinkomės sakyčiau prastokai, tas mums šiaip nebūdinga, bet šiek tiek suvėlavęs Zykelio padalinys sudėliojo viską į vietas. Na ir paskutiniu metu pasirodęs Zenga, atvežė dar vieną šiandien gerai padirbėjusį jaunuolį – Marių, ko pasekoje žaidėme su dviem keitimais. Varžovų dvi sudėtys apšilimą pradėjo gi dar prieš pusvalandį, mes gi šį kartą tenkinomės pažaidimu kvadratą ir keliais smūgiais į vartus.
Pradėjome taip: Labas – Apkė, Šmigis, Ovkė, Zykelis – Romas, Mindė, Marius A, Kostas, Aidelis – Samas. Vėliau nuo keitimo jungėsi Pajuodis ir Marius L. Vėliau Zykelį perstūmėm į jam įprastą, puolėjo poziciją, ten pat pažaidė ir Kostas, Marius L pažaidė ir kraštinio saugo ir vidurio saugo pozicijose, ir ten ir ten buvo labai naudingas, Pajuodis gi šiandien buvo reikalingesnis centro gynyboje negu krašte. Turėjome ir brofkę, kad ir koks šaltas vėjas buvo, bet Čipsas, Gemis ir Zenga su Tuku šiandien buvo su komanda.
Realiai, kaip apšilome, taip ir pradėjome. Nors ir pirmą kėlinį žaidėme pavėjui, žaidimas sukosi palei aikštės vidurį, bet vistiek per pirmas 15-20 minučių sugebėjome jau tris kartus išsiimti kamuolį iš savų vartų tinklo. Pirmus du vistik nurašau ant savęs – pirmą suvėlavau sugriūti, antrą išėjau toli toli iš savo vartų alaus (vilniaus nefiltruoto jeigu ką ;)), varžovas prasimetė kamuolį į šoną ir mušė į tuščius nuo kokių 16 metrų. Trečias krito po kampinio, kai pirmą kamuolį atmušėme, bet nuo baudos aikštelės prieigų sekęs pakartotinas smūgis kamuolį įnešė į devynis. Po tokio šalto dušo pradėjome žaisti visiškai kitaip, kaip lygūs su lygiais, ir vienas po kito atsirado momentai ir prie varžovų vartų. Samas, Kostas, Mindė, Zykus, Aidelis ir abu Mariukai ten visai neblogai pradėjo tvarkytis, po kelių nesėkmingų mūsų bandymų, galų gale Kostas švelnina iki 1:3. Netrukus įsimušame sau 1:4, po kelių minučių pramiegame išpuolį 1vs1, kuris pasibaigia smūgiu Labui tarp kojų – 1:5. Bet atsakome keliomis teisingomis atakomis, dar pakeliame kelis kampinius, o kėliniui atėjant prie pabaigos Zykelis švelnina iki 2:5.
Pertraukos metu Pajuodį iš krašto perstūmiam i centrą, Ovkę į sau įprastą dešinį kraštą, Apkė kairėje, Šmigis viduryje su žmogum, įsižaidžia ir Labas ir antrame kėlinyje gynyboje jau visiškai kitoks vaizdas. Aišku reikalai aikštėje pasikeičia, ginamės daugiau negu atakuojame, vėjas daro savo, turime keblumų išnešant kamuolį nuo savų vartų, bet po truputį prisitaikome ir žaidimą kiek įmanoma palyginame. Po vienos iš mūsų atakos Kostas švelnina iki 3:5. Varžovai irgi turi puikių progų, bet atstovime, o kėliniui baigiantis tiek Samas, tiek Romas turėjo idealias progas rezultatą netgi išlyginti. Jau nekalbant apie bene tris išėjimus vienas prieš vieną kur buvo sušvilptos nuošalės. Tai nesvarbu, svarbu kad mintis buvo teisinga, galbūt ten truko kelių skeundžių perdavimui greičiau atlikti, tai sutvarkysime laikui bėgant.
Apskritai nežiūrint į rezultatą varžybos paliko teigiamą įspūdį. Ypač puolant. Jeigu vartai ir gynyba šiandien šlubavo tiesiogine to žodžio prasme (ypač pirmame kėlinyje, neatsimenu tokio varianto kad būtumėm 5 prasileidę per kėlinį :(), tai atakuojanti grandis jau buvo panaši į save. Turime pakankamai laiko taisyti trūkumus ir gerinti tarpusavio supratimą, plius laukiame ir platesnio genių skaičiaus dalyvavimo pasiruošime. Tiek Virgis, tiek Petras, Juozas, Šaras, Svajka, Mindaugėlis, Tadytis, Dainiukas turėtų įnešti jėgos į mūsų žaidimą ir reikalai turėtų tik gerėti.
Ačiū varžovams už kovą, teisingos gavosi rungtynės, sėkmės jums II lygoje.
Kita savaitė bus paskutinė kuri bim bam. Po to į savaitę žaisime po dvi varžybas iki pat čempionato pradžios. Planuokimės laiką geniai!