Ir vėl susitarėme su Spartaku (4 - 1)

Ne paslaptis, kad į Ukmergę visuomet renkamės ypatingai gausiai ir su nepaprastu entuziazmu. Ne išimtis buvo ir šis kartas. Žinodami, kad tądien komandoje brofkę trynė du Lygintuvai (šįkart tai buvo įžulieji 78 – tieji – Čipsas ir Gelmis), Geniai klegėdami skriejo į Ukmergę ir iš Vilniaus, ir iš Trakų, ir iš Utenos, ir iš Panevėžio, ir dar velniai žino iš kur. Be varžybų šventė dar buvo ta, kad pastariesiems ižūliesiems liko tik metai iki senjorų slenksčio! Valio!
Žaidė daug Genių, varžovas buvo Spartakas. Verta pabrėžti, kad stipriai pasisekė tiems, kurie rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje. Todėl kad: vos tik arbitro švilpukui paskelbus apie rungtynių pradžią, begainiojant sviedinį po „pievą“ juos gaivino prapliupęs lietus. Antra, pirmiesiems užlipti ant tokios išpuoselėtos „pievos“ yra mažų mažiausiai tikra privilegija. Trečia ir svarbiausia, vos tik prasidėjus rungtynėms Lygintuvai ne kur kitur, o tiesiai atsarginiams po nosimis, sukrovė tokį vaišių stalą, dėl ko pastariesiems tapo pavydu simuliantui Tadyčiui. Taigi kova už būvį prasidėjo ir aikštėje, ir ant brofkės.
Aikštėje iniciatyvą netrukus perėmė Geniai. Ant brofkės į lyderius iškart išsiveržė Lygintuvai. Geniai atakavo daug, bet nevaisingai. Panašiai nevaisingai ant brofkės bandė prasimušti Zenga. Nieko tokio – viskam savas laikas. Aidelis jau antras varžybas it viesulas drasko tai vieną, tai kitą varžovų kraštą (visi paplojam!), Tadytis pastaruoju metu ir, žinoma, Ukmergėj drasko brofkę. Sauliukas niršta ant Nerkos ir Egio, kad šie užuot pasinaudoję 7 bėgimo takelio paslaugomis, trypčioja trečiame ketvirtame. Spartakas, kaip visada energingas ir kovingas, vaišės, panašu, kad šiandien irgi nelinkusios pasiduoti brofkiniams. Įtampa pamažu baigia pasiekti viršūnę, bet teisėjas leidžia visiems atsipūsti.
Deja, neleidžia lietus ir žaidimas su žaidėjais ilgai netrukus siunčiamas atgal į savo pozicijas. Vėl visi pasineria į įnirtingą kovą. Lapai gelsta, brofkė sirpsta, Aidelis visus vėl suka aplink savo pirštą! Kairiajame krašte gavęs tikslų perdavimą, neria pro du varžovus kelis metrus į dešinę ir nieko nelaukęs trenkia koja iš visų jėgų į kamuolį. Spartako gynėjas nusprendė, kad nenori matyti įvartį mušančius Genius ir sumaišo visas kortas ir savo vartininkui, ir teisėjui, kuriam tenka krapštyti pakaušį ir spręsti, kaip pavadintį šį įvartį – ar “įvarčiu į savo vartus” ar “rikošetu”? Vos tik plyšus varžovų vartams, plyšta ir Zenga brofkėje, vienareikšmiškai Apkelevičių paskirdamas vyr. savo automobilio vairuotoju ir stoja akistaton su vaišėmis.
Ilgai netrukus Aidelis panašius šposus ėmė išdarinėti ir kitame krašte. Vėl smūgis, spartakietis vėl drįsta įsikišti ir apie šį smūgi pareikšti savo nuomonę. Vėl “rikošetas/įvartis į savo vartus” ir jau 2 – 0! Brofkėje pranašumo kol kas nesugebėjo įgyti nei vienas iš varžovų – prognozuojamas pratęsimas picerijoje.
Samas. Samas. Pasirodęs antrame kėlinyje jis įnešė daugiau gyvumo Genių puolamiesiems veiksmams. Paleido strėlę nuo šešiolikos, pats damušė, sudraskė varžovų tinklą ir liko savimi labai patenkintas. Kiti irgi juo buvo labai patenkinti. 3 – 0 ir prasidėjo keitimų kruša. Truputį išsiderino žaidimas – ko negalima būtų pasakyti apie brofkę. Varžovai pasinaudoję Genių atsipalaidavimu, pradeda rodyti aštresnius dantis, prasideda mini Akto vartų šturmas. Labas buvo piktas! Piktas buvo blaivus! Blaivus nebuvo Zenga! Zengai patinka Italijos rinktinė! Italijos rinktinė patinka Krisiūnui! Krisiūnas nusprendė nelikti skolingas ir analogiškai neleidžia patiems pasižymėti Spartakui ir kalą antausį Labui. Labas buvo piktas!
O jei Krisiūnas nebūtų buvęs per daug uolus besigindamas, dar klausimas, kur šis smūgis būtų nuėjęs?...
Gavome truputį pipirų į nosį, bet Genius netrukus reabilitavo Mikulskio ir Samo duetas. Sienelė ties šešiolikos metrų riba atlikta iš vadovėlio, Samo smūgis kaire koja irgi iš vadovėlio - kamuolys džiaugdamasis suspurdėjo tolimajame apatiniame varžovų vartų kampe.
Kaip visada kietoje kovoje išplėšėme pergalę. Rezultatas kažkur matytas, manau, eilinį karta su ukmergiškiais susitarėme.
Ant brofkės, kaip ir buvo prognozuota, paskelbtos lygiosios – pratęsimas perkeltas į piceriją. Tokiais atvejais, taisyklės leidžia abiems pusėms papildyti gretas – taip ir padarė ir Geniai, ir vaišės. Po įspūdingos kovos - laimėjo draugystė. Nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad buvo žiauriai linksma ir smagu! Beliko nusinešti šią nuotaiką į ketvirtadienines taurės varžybas su Fakyrais.

P.S. Skyrelis:
1. P.S. Tadyti, tu man su savo psichologine trauma imi kažką priminti...!
2. P.S. Kitą aprašymą užsisakė Pajuodis!
3 P.S. Kad suprastumėt, kokiu oru vyko kova, rekomenduojame prisegtą trumpametražį vaidybinį filmą (pagrindinėje rolėje – geriausias vartininkas): http://www.aktas.lt/node/6951
4. P.S. Trūko Žan Klodo Van Šniokos.
5. P.S. Samas atrodė paniuręs.
6. P.S. Apkė dar sapnuoja košmarus po Zengos spaudimo.
7. P.S. Lygintuvai buvo „afigieni“.
8. P.S. Ukmergės stadionas verčia žaisti ir kaifuoti!

Zykelis