3-4 Turai - dar dvi pergalės!

Paskutinėse 2012 metų varžybose Geniukai iš pradžių palaužė Elstinos komandą, o vėliau dramatiškame trileryje įveikė Advoco komandą. Varžovų pajėgumas vertė galvoti, kad sunkesnės bus pirmos varžybos, tačiau viskas gavosi atvirkščiai.
Šiandien turėjome 11 aikštės žaidėjų (Labas, Dainiukas, Ovkė, Gelmis, Mindė, Šmigis, Svajka, Mindaugėlis, Eimantas, Tadytis, Virgis), ant brofkės žaidimui tradiciškai dirigavo Nerka, o iš šalies grajų stebėjo Gytulis, Čipsas su dažnai ateinančiu palaikyti kolega iš Kūtvėlų chebros ir dar nei vienų 7x7 mūsų varžybų nepraleidęs Jura. Gal ir ant farto visi šie reikalai.
Pirmose varžybose su Elstinos komanda lengva tikrai nebuvo. Kad ir nepergausiausiai jie susirinko, kad ir turėjome šiokią tokią iniciatyvą, tačiau ilgą laiką niekaip negalėjome išpešti sau naudos iš esamos padėties. Maža to, sužaidus apie 15 minučių, iš, sakyčiau, gan aštroko kampo smūgiuotas kamuolys atsidūrė mūsų vartų tolimąjąme kampe. Kad ir prasileidome, tačiau visiškai kitaip nei praėjųsių metų čempionatų varžybose su Elstina, nepalūžome. Toliau žaidėme tą patį futbolą, vis dažniau grąsindami varžovų vartams. Pagaliau prisišaudėme ir Dainiukas iš pradžių lygina rezultatą, o po kelių minučių ir persveria rezultatą mūsų naudai. Dar daugiau - neatlaiko vieno iš varžovų nervai, teisėjas kelis kartus siunčiamas toli toli, ir to pasekoje, likus apie 15 minučių iki rungtynių pabaigos įgyjame kiekybinį pranašumą iki finalinio teisėjo švilpuko. Drausmingai sužaidę varžybų pabaigą, ištampėme varžovų gynybą iki puikių padėčių smūgiuoti, iš kurių pradžioje pasižymėjo Tadytis, o vėliau trečią savo įvartį įmušė ir Dainiukas. 4-1.
Antros varžybos su Advoco komanda buvo labai nervingos. Kad ir kaip akcentavome prieš varžybas, kad nevalia atsipalaiduoti ir kad varžybos tikrai nebus lengvas pasivaikščiojimas, pasąmonėje vistik kažkur kirbėjo mintis, kad lyg ir turėtumėme laimėti. To pasekoje, taip ir nesugebėjome visų rungtynių metu primesti advokatams savo žaidimo, tampėmės iki pat rungtynių pabaigos ir už tai vos nebuvome skaudžiai nubausti. Pirmas skambutis mums nuaidėjo kokią 10-ą rungtynių minutę, kai nuo gynybos visą laiką žaidę varžovai, kontratakos metu, įmuša mums pirmą savo įvartį 0-1. Lyg ir laikome tą kamuolį, lyg ir momentų susikūriame, bet judėjimas toli gražu netoks, kaip pirmose varžybose su Elstina. Visgi, šiaip netaip rezultatą pavyksta išlyginti – ištampyta Advoco gynyba ir Svajka šauna tiksliai 1-1. Bet, jau po kelių minučių, po rikošeto varžovai atstato savo pranašumą 1-2. Tada turime bene vienintėlę teisingą 5 minučių atkarpą šiose rungtynėse, kurios metu visiškai uždarome varžovus jų aikštės pusėje ir pelnome 2 įvarčius (Virgis ir iš baudos smūgio Tadytis). 3-2 Ir lyg jau viskas padaryta, belieka įmušti kelis įvarčius papildomai iki visiškos ramybės, bet ne... Atiduodame varžovams iniciatyvą, atsitraukiame ir bandome išlaikyti turimą trapią persvarą. Likus 5-6 minutėms iki pabaigos rezultatas tampa lygus 3-3, kai po skerso iš užribio, nieko nekliudomas advokatas galva muša kamuolį į mūsų vartus. Ilgai nebesiaiškinant kas kaltas o kas ne, statome kamuolį į vidurį ir vėl iš naujo bandome įmušti. Tas pavyksta likus 3 minutėms, vėl iš baudos smūgio, šį kartą Mindė šauna tiksliai į apatinį vartų kampą 4-3! Tas pats Mindė sugeba ir prisicirkinti. Visiškai nepavojingoje situacijoje, nuspirdamas varžovų pastatytą kamuolį nuo linijos, gauna geltoną kortelę ir paskutinę minutę liekam žaisti mažumoje. Per ją varžovai turi dvi labai geras progas įmušti, bet atstovime, tiesiogine to žodžio prasme.
Gavome išties gerą pamoką, kad reikia visus varžovus gerbti ir kad lengvo pasivaikščiojimo nereikia tikėtis nei vienose varžybose. Ir net tada, kai tie patys varžovai prieš tai buvusiose varžybose yra sutriuškinami Navigatorių. Čia yra mėgėjiškas futbolas ir dažnai sėkmė lydi tuos, kurie būtent tose varžybose parodo didesnį norą kovoti. Šį kartą mums kažkiek ir pasisekė, kitą kartą gali būti visiškai priešingai, tebūnie tai mums gera pamoka ateičiai.
Gerai, kad gruodį turime daug gimusių. Paskutiniu metu išties nespėjame eteryje sveikinti su gimtadieniais. Geniukų tėveliai išties padirbėjo pavasario mėnesiais ;). Praėjusiame ture lygino Ovkė, šį kartą alų užfundijo Dainiukas. Dar žmonės kalba, kad ir tie kas vaikšto į treniruotes paragauja to alučio. Dėkui visiems palyginusiems, o tie kad nesuspėjo, turi puikią progą tai padaryti ateinančiais metais.
Džiugu, kad metus pavyko užbaigti pergalėmis. Tikiuosi, kad ir ateinantys prasidės bei tęsis tokiu pačiu ritmu. Gerų Jums Geniukai ateinačių metų – sėkmingų ir gražių asmeniniuose frontuose, kovingų ir pergalingų futbolo aikštėse. Linkiu visur siekti tik pergalių ir būti geriausiais! IKI!