Žiemos turnyrai pasibaigė. Taurė mūsų!

Sveiki, štai ir mes pasirodėme eteryje, po ilgo žiemos miego. Iš tiesų tai tikrai nemiegojome, tiesiog neturėjome laiko rašyti, nes visą žiemą aktyviai sportavome. FGBK Aktas per žiemos sezoną sudalyvavo keturiuose turnyruose, kuriuose sužaidė 52 varžybas!!! Kažin ar Vilniuje pagal šį rodiklį rastumėme dar nors vieną tokią komandą? Iš kitos pusės esame vienas senesnių (prieš kelias savaites geniams stuktelėjo 25 metai!) mėgėjiško futbolo klubų Vilniuje, tai mums toks aktyvus judesys futbolo aikštėse jau yra įaugęs į plunksnas. Žiemos turnyrai sekėsi įvairiai, buvo ir gražių pergalių ir ne visai gražių pralaimėjimų, pakilimų ir nuosmukių, ir viso to pasekoje iškovotos antra vieta 7x7 čempionate, penkta vieta Futsal I lygoje, ketvirta vieta Futsal II lygoje ir iškovota gražuolė Futsal Cup taurė. Kadangi žiemą mūsų puslapis buvo beveik numiręs, todėl norėtųsi ištikimuosius mūsų skaitytojus supažindinti su visais turnyrais plačiau.

7x7 SFL čempionatas

Pasibaigus šiam turnyrui tenka konstatuoti, kad buvome vėl tie, katrie geri, amžinai perspektyvūs, daug žadantys, bet niekada nieko nelaimintys :). Treti metai iš eilės užsikabinome sidabro medalius, vėl buvome arti čempionų vardų, bet... Kažkur vėl pritrūko kelių taškelių, na kad ir tų, kai pirmame rate neįveikėme paskutinėje vietoje turnyre likusios Geležinio Vilko komandos.. Vėl tenka prisiminti įžymiąją frazę kad čempionatai laimimi kai surenki visus taškus su apatinėje lentelės dalyje esančiomis komandomis.
Aktas - Geležinis Vilkas (2-2 ir 6-3). Pirmose varžybose, nepaisant to, kad turėjome mušti bent 5-7 įvarčius, gavosi taip kad, likus 4 minutėms, teko lipti iš 0-2. Sulyginti tai sulyginome, bet didelio džiaugsmo nebuvo. Dvi varžovų žaibiškos kontratakos atėmė iš mūsų du labai brangius taškus. Antros varžybos mums nesigavo, nors ir laimėjome. Žaidimas nesiklijavo visiškai, padėjo mums tai kad rungtynių pradžioje buvo pašalintas varžovas. Bet net ir tada ilgą laiką negalėjome palaužti Geležinio Vilko pasipriešinimo, taškus sudėliojome tik likus 10-15 minučių iki pabaigos. Pirmose varžybose pasižymėjo du kartus Zykelis, antrose po du įvarčius mušė Mindė ir Tadytis, po kartą - Virgis ir Andžej M.
Aktas - Žaibo kirtis (2-1 ir 3-0). Abejuose varžybose atrodėme pranašiau ir pelnytai nugalėjome. Verta paminėti, kad mums pavyko sustabdyti labai gerai viso sezono metu atrodžiusį varžovų komandos puolimą (vid. 3,7 įvarčio per rungtynes). Pirmose varžybose pasižymėjo Zykelis ir Andžikas, antrose po kartą iššovė Benas, Andžikas ir Mindė.
Aktas - Taip (5-2 ir 5-1). Rezultatai galbūt ir ne visai atspindi to, kas vyko aikštėse, nebuvo taip paprasta, kaip rodo rezultatas. Pirmose varžybose trimis tolimais smūgiais varžovus žudė Andžikas, varžovai bandė atsitiesti ir švelnino rezultatą, tačiau Mindės įvartis gražuolis į devynkę ir Tadyčio dar gražesnis reidas vienas prieš vieną galutinai sudėliojo į vietas. Antrose varžybose kažkiek padėjo tai kad varžovai turėjo vos vieną keitimą.Ir jei pradžioje jie bandė kabintis į varžybas (į mūsų du taiklius smūgius, atsakė vienu), tai rungtynėms einant į pabaigą galutinai išryškėjo mūsų pranašumas ir šventėme gražią pergalę. Įvarčius mušė: Zykelis-3, Andžejus ir Vaidutis.
Aktas - Grija (4-1 ir 2:0). Jei pirmose varžybose gan užtikrintai valdėme situaciją ir pelnytai nugalėjome (mušė Pajuodis, Andžejus, Zykus ir Andžikas), tai antrose vargome. Tas sekmadienis mums buvo išties sudėtingas. Prastas žaidimas prasidėjęs varžybomis su Geležiniu Vilku persimetė ir į varžybas su Grija. Lygioje kovoje (netgi labiau su varžovų iniciatyva) mums pavyko pasižymėti pirmiems (Mindė), o tada užsidarėme į savo aikštės pusę ir kentėjome iki pat rungtynių pabaigos. Kontratakuodami niekaip negalėjome rezultato padvigubinti, o varžovai niekaip negalėjo rezultato išlyginti. Viską sudėjo į vietas rungtynių pabaigoje Andžejaus pelnytas įvartis.
Aktas - Fakyrai (5-2 ir 4-1). Pratęsėme pernai kovą startavusią akciją "nepralaimėk Fakyrams" iki 7-ių rungtynių . Abu kartus kovingose varžybose šventėme pergales. Reiktų pažymėti kad abu kartus puikiai žaidėme ginantis ir dar geriau išeidavome į greitas atakas. Būtent šioje vietoje užklupdavom varžovus nepasiruošusius ir tai leido pasiekti teigiamus rezultatus. Pirmose varžybose įvarčius mušė Andžikas-2, Mindė Zykus ir Andžejus, antrose - Pajuodis-2, Andžikas ir Zykus.
Aktas - Viltis (4:3 ir 2:0). Abi varžybos vyko panašiu scenarijumi, vyravo apylygė kova, tiek mes, tiek varžovai turėjo pakankamai progų pasižymėtibet sėkmė buvo mūsų pusėje abu kartus. Pirmose varžybose mums visą laiką pirmaujant, varžovai vis lygindavo rezultatą, tačiau paskutinėmis rungtynių minutėmis įmuštas įvartis įtvirtino mūsų nelengvą pergalę 4-3 (Andžikas-2. Andžejus, Vaidutis). Antrose varžybose buvo svarbu tai, kad varžovams neleidome įmušti. Pačių susikurtų progų realizavimas šlubavo, teįmušėme tik du įvarčius (Abu kartus mušė Amba), tačiau gynyba ir Aurimas vartuose stovėjo kaip siena.
Aktas - Kruša (2-4 ir 1-5). Bene nesėkmingiausias varžovas iš visų. Abu kartus pralaimėjome tuo pačiu stiliumi. Praleidę įvartį, norėjome kuo greičiau išlyginti, tačiau mūsų realizacija stipriai buksavo, o varžovai greitai ir tiksliai kontratakavo. nesilaikėme žaidybinės drausmės, o varžovai baudė. To pasekoje, patyrėme du skaudžius pralaimėjimus, kurie svariai prisidėjo prie to, kad netapome čempionais. Pirmose varžybose mušė Andžikas-2, antrose - Mindė.
Aktas - Rings (1-2 ir 3-9). Pirmose varžybose kovojome kaip lygūs su lygiais, didžiąją rungtynių dalį pirmavome 1-0 (Vaidutis) ir tik per paskutines penkias minutes kapituliavome po dviejų varžovų įvarčių. Antros varžybos buvo kitokios. Prasileidome kelis įvarčius po kurių pradėjome žaisti atvirą futbolą, kelis kartus rezultatą švelninome, tačiau vėliau, Jankausko ir Mikulėno vedami, varžovai užtikrintai perėmė rungtynių eigą į savo rankas ir įmušė mums viso 9 įvarčius (tiek daug per vienas varžybas nebuvome dar prasileidę), į tai teatsakėme trimis (Benas, Andžikas, Tadas). jei pirmose varžybose bent taško buvom verti, tai dėl antrų varžybų rezultato klausimų neturėjome.
Aktas - MRU (4-1 ir 3-2). Prieš šias paskutines dvi varžybas turnyrynėje lentelėje buvome užsitikrinę trečią vietą, o dėl pakovojimo dėl antros vietos, perspektyvos atrodė niūrokos. Reikėjo abu kartus nugalėti pirmoje lygoje žaidžiančius varžovus iš MRU (kuriems bent viena pergalė buvo būtina užsitikrinti čempionų vardus), ir prie to paties dar reikėjo, kad į jokią aukštesnę vietą nepretenduojanti Viltis nugalėtų du kartus Rings žvaigžyną (kurie realiai dar pretendavo į čempionų titulą). Žinodami, kad nei techninėmis nei fizinėmis savybėmis varžovams prilygti negalime, atsitraukėme į savo pusę ir žaidėme kontratakomis. Toks žaidimo planas pasiteisino su kaupu, sugebėjome abu kartus iškovoti pergales, nepaisant to, kad MRU ir kamuolį laikė ir momentų sukūrė daugiau. Įvarčius per abi varžybas mušė Zykus-2, Tadas-3, Mindė-2. Po varžybų sužinojome, kad Rings abu kartus pralaimėjo Vilčiai ir mes iš trečios vietos pakilome į antrą!
Statistika. Iš viso šiame turnyre sužaidėme 18 varžybų, per kurias įmušėme 58 įvarčius (vid. 3,2 arba 7 rezultatas lygoje), praleidome 39 įvarčius (vid. 2,16 arba 2 rezultatas lygoje). Iš to turbūt reikia daryti išvadą, kad sidabro medalius iškovojome tik geros gynybos dėka. Rezultatyviausi šiame turnyre buvo: Andžikas-14, Zykus-11, Mindė-9, Tadytis-7, Andžejus-6.

Futsal

Praėjusiame sezone Aktas vėl pradėjo žaisti futsalą ir iš karto laimėjome II lygos čempionatą. Šiai futbolo atšakai geniukai visada simpatizuodavo (2005-2010 metais žaidėme aukščiausioje salės futbolo lygoje), todėl dėl didelio norinčių žaisti salės futbolą skaičiaus FGBK Aktas nusprendė sudalyvauti dvejose lygose. Pasibaigus šioms pirmenybėms, tenka konstatuoti, kad tiek pirmoje lygoje tiek antroje, buvome stiprūs vidutiniokai. Kažkiek koją pakišo prastokai sužaistas pirmas ratas abejose lygose, nes  vertinant tik antro rato rezultatus, galėjome užsikabinti medalius ir ten ir ten.

Po pernai iškovoto kelialapio į I lygą, kažkiek su nerimu laukėme šių pirmenybių starto. Prieš čempionatą svarstėme, kad gerai būtų išlikti šioje lygoje. Šią užduotį kaip ir įvykdėme, tačiau tikrai galėjome pasiekti ir daugiau. Viso čempionato metu 4 komandos kovojo dėl trečios vietos ir tik paskutiniame ture bronzos medalius iškovojo Vilniaus Kolegija. Pagal surinktus taškus turėjome likti ketvirti, bet Vda su Spartaku pasipildė taškais iš drausmės komiteto, ir to pasekoje smuktelėjome į penktą vietą. I Lygoje iškovojome 7 pergales, kartą sužaidėme lygiosiomis ir 6 kartus pralaimėjome. Iš tų šešių pralaimėjimų net keturis kartus sekė pralaimėjimai minimaliu skirtumu, tik Vievio Žiedas pirmame rate mus įveikė daugiau nei užtikrintai. Per 14 varžybų įmušėme net 87 įvarčius (vid. 6,2 - antras rezultatas lygoje), praleidome daugokai - 74 (vid. 5,2 - penktas rezultatas). Rezultatyviausi buvo Juozas-15, Zykus-12, Pajuodis-9. Viską susumavus, tenka konstatuoti, kad padėjome neblogus pamatus ateinančiam sezonui 1 lygoje, kur jau turbūt norėsime ne vien tik likti lygoje, o ir pakovoti dėl apdovanojimų.

II Lygos projektas buvo sukurtas tam, kad visi norintys salėje gautų pažaisti, nepaisant užimamos vietos ir esamų rezultatų. Pradžia nieko gero nežadėjo, po pergalės pirmame ture prieš čempionato autsaiderius, vienas po kito sekė eilė pralaimėjimų su ne pačiomis stipriausiomis komandomis ir po pirmo rato buvome priešpaskutiniai. Tačiau antrame rate geniukai suspurdėjo taip, kad galutinėje įskaitoje liko 4 vietoje! Sakyčiau pagrindinis šio spurto kaltininkas buvo ženkliai pagerėjusi gynyba. Būtent jos dėka su kiekvienu turu vis kilome aukštyn. Taip pat antrame rate komanda sugebėjo laimėti tokių beviltiškai pradėtų varžybų, kurias pirmame rate praktiškai iš karto laidojome. Kad ir paskutiniai du turai. Varžybose su antroje vietoje likusiu Maccabi po pirmo kėlinio praliminėjome 0-4, tačiau antrame kėlinyje mušėme 5 įvarčius be atsako it šventėme valingą pergalę. Paskutinis turas su Karo Akademija irgi buvo labai svarbus. Norint užimti ketvirtą vietą, mums reikėjo išvykoje būtinai nugalėti varžovus. Po pirmo kėlinio pralaiminėjome 3-5, tačiau antrame vėl sužaidžiame puikų kėlinį ir švenčiame pergalę 8-6. Tokios pergalės puošia futbolą, o ir patiems prideda daugiau pasitikėjimo ir entuziazmo. Kitais metais reikės pabandyti žaisti tomis pačiomis nuotaikomis, kokios vyravo šio čempionato pabaigoje. Antroje lygoje pasiekėme 8 pergales, kartą sužaidėme lygiosiomis ir patyrėme 7 pralaimėjimus (net 5 iš jų pirmame rate), įmušėme ir praleidome vienodai - po 85 įvarčius (vid. 5,3). Rezultatyviausi buvo Ambotukas-13, Romka-11, Mantas ir Gelmis po 7.

Salės futbolo sezoną vainikavo Futsal Cup taurės turnyras, kuriame šiemet varžėsi 12 komandų. Pirmuose etapuose gan nesunkiai įveikėme II lygos komandas (Setaltą 10-4, Karo Akademiją 10-3) ir kartu su Vievio Žiedo, Index bei Spartako komandomis prasibrovėme į finalinį ketvertą. Pusfinalyje teko Spartakas, kurį po atkaklios kovos įveikėme 5-4, o finalo varžovas buvo toks pats kaip ir pernai - Vievio Žiedas. Pernai apmaudžiai pralaimėjome 5-6, o šiemet pasiekėme saldų revanšą ir nugalėjome juos 7-3! Vienas svarbesnių šios pergalės veiksnių turbūt buvo ilgas mūsų atsarginių suolelis ir nemažas fanų būrys šalia aikštės. Jei kitos komandos atvyko praktiškai be fanų ir su 2-3 žaidėjais keitimams, tai Index salė geltonavo nuo genių ir jiems prijaučiančių! 

Tokiu smagiu akordu pabaigėme žiemos turnyrus, nusprendėme, kad klubui įšokus į antrą amžiaus ketvirtį (mums jau 25!) reikėtų mums ne tik vieną kitą taurę vėl laimėti, bet reikia pagaliau ir kokį vieną kitą čempionatą imti. Reikia iš amžinai jaunų, perspektyvių ir daug žadančių bei nieko nelaiminčių, pagaliau išaugti į brandžius genius, kurie laimi!