Pavasariui sakom viso gero! Vasara, ateik čia!

Sveiki, ilgokai mes tylėjome, nuo paskutinės info mūsų puslapyje nemažai vandens nutekėjo, tik reikalas tas, kad geniai su tuo vaneniu pasroviui nenuplaukė. Sustojome kaip prūde stovi vanduo. Per šias tris savaites sugebėjome tris kartus nelaimėti III lygoje, ir kažkiek sėkmingiau du kartus paspardėm kamuolį tradiciniame mūsų turnyre - Žalgiriadoje. Du taškai per tris turus paliko mus lentelės viduryje, čempionatas šiemet kaip niekad lygus ir kiekviena pergalė yra aukso vertės. Kas gero, kas blogo įvyko per šitas kelias savaites apie viską norėčiau jums papasakoti smulkiau.

Pradėsiu nuo to, kad antrą gegužės šeštadienį genių nedidelis būrys pakėlė sparnus į Karmėlavą. Ten yra aerouostas, ten yra cepelinai, o dar ten vyko Žalgiriados atrankinės varžybos. Kad ir kaip sunkiai rinkomės, na o bet tačiau, turimų rezervų užteko, kad laimėti prieš Trakus. Antrose rungtynėse minimaliai pralaimėta Kaunui, ir to visai pakako, kad iškovotumėme kelialapį į finalinį turnyrą Palangoje.

O jau sekančią dieną sekmadienį III lygoje stojome į kovą su Ozu. Varžybos buvo sunkios, tačiau sugebėjome jas kontroliuoti ir tik per fartos trūkumą neišplėšėme pergalės. Neišnaudojome pirmame kėlinyje idealios progos, varžovus gi stabdėme savo baudos aikštelės prieigose ir didelių gaisrų prie mūsų vartų nebuvo. Viskas pasikeitė, kai antro kėlinio pradžioje po kampinio, pražiopsojom Ozo didžiausią, kurį kažkodėl dengė mūsų mažiausias ir gavosi taip, kad patapo 0-1. Netrukus mušėme išlyginamąjį įvartį, kurio teisėjai neteisingai neužskaitė, tada mušėme dar vieną išlyginamąjį įvartį, kurį teisėjai jau užskaitė ir rungtynių pabaigoje nesugebėjome įmušti pergalingo įvarčio iš super dėkingos padėties. Reziumuojant varžybas drįsčiau teigti, kad buvom arčiau pergalės nei varžovai ir konstatuoju faktą kad praradome du taškus tose varžybose. Varžybų santrauka: https://www.youtube.com/watch?v=o2fw0-Xigvg&ab_channel=VilniausFutbolas

Po savaitės su dideliais lūkesčiais rinkomės kibti į atlapus Krušos komandai. Lūkesčiai buvo dideli todėl, kad mūsų žaidimas ankstesniuose turuose buvo pakankamai neblogas, surinkome pakankamai gausią sudėtį, o varžovai gi nieko įspūdingo nerodė savo ankstesnėse varžybose, plius turėjo nemažai bėdų su komplektacija. Jau ne pirmą kartą pastebiu tokį dalyką, kad nesugebame sužaisti prieš potencialiai silpnesnes komandas. Nekalbu apie Krušą apskritai, jei ji žaistų pilnos sudėties, bet tą dieną turėjome ir privalėjome diktuoti sąlygas varžovams. Deja, nesigavo nieko, Kruša sužaidė gynyboje kaip iš natų, neleido mums sukurti nei vienos progos, patys gi vieną po kitos rengė atakas į mūsų vartus ir antro kėlinio pradžioje savo įvartį įmušė. Galėjo tos varžybos baigtis mums ir kur kas liūdniau, jei varžovai savo eilę momentų būtų pavertę įvarčiais. Apibūdinant tas varžybas, tai jos buvo iš tos serijos - būna dienų kai viskas krenta iš rankų ir nors tu ką. Gaila, bet pralaimėjimas buvo dėsningas.

Praėjęs savaitgalis buvo išbandymų savaitgalis. Dalis genių pajudėjo į Palangą, kur Žalgiriados finaluose iškovojo 3-ią vietą. Šeštadienį grupėje minimaliai buvo pralaimėta Marijampolei, ir pasiektas taškas su Klaipėdos rajono komanda. To užteko, kad papultumėm į pusfinalį. Sekmadienį pralaimėjome Klaipėdos Saremos komandai, o dėl trečios vietos atsirevanšavome Marijampolės komandai 4-2! Geras rezultatas įvertinant tai, kad labai jau nubyrėję važiavome į Palangą!

Palanga močiučių, bet grįžtame į Vilnių kur pirmą kartą III lygoje susidūrėme su kompletacijos problemomis. Dėl atsotogų, traumų ir kitų reikalų atkrito 12!!! aikštės žaidėjų kurie pas mumis rotuojasi šitame čempionate. Visa tai privedė prie to, kad varžyboms su Olimpija turėjome lygiai 10 aikštės žaidėjų (su dviem vartininkais tame tarpe!). Timptelėjo komandėlę Žalgiriados dalyviai dar per pietus sužaidę  dvi varžybas Palangoje, pasijungė į vakarinį futbolą Vilniuje. Janas atžaidė visas varžybas be keitimų ir neatstovėjo aikštėje, o aktyviai dirbo priekyje ir buvo labai pastebimas. Mūsų veteronai Dainius ir Ovkė irgi leido bent dalinai atsipūsti komandos nariams. Jei ne šitas trio, tektų žaisti mažumoje... Varžybos buvo kovingos, abi komandos žaidė nuo gynybos gal dėl to ir tas 0-0 atrodo logiškas. Vistik, dvi geriausias progas rungtynėse turėjome mes. Pirmame kėlinyje po Mariuko smūgio, vartininkas sunkiai, bet kamuolį atmušė, Aurimas mušė pakartotinai iš 10 metrų, vartininkas dar sunkiau, bet kamuolį vėl sugebėjo atmušti, ir trečias Jano smūgis pataikė į virpstą... Ech.. O antrame kėlinyje vėl po Mariuko smūgio iš toli ir pakartotino Aurimo smūgio iš kelių metrų varžovų vartininkas dar kartą truktelėjo Olimpiją. Atiduodu duoklę šiose varžybose mūsų gynėjams, jei prieš tai vykusiose varžybose buvom kiauri kaip rėtis, tai su Olimpijos aštriais išpuoliais labai neblogai susitvarkėme. Žinant kaip rinkomės į varžybas, tai ko gero tašką iškovojome, nei praradome du, bet ir vėl drįsčiau teigti, kad buvome nedaug bet arčiau pergalės nei varžovai. Už kovą aikštėje - tvirtas dešimtukas, šaunuoliai!

Kitas turas laukia sekmadienį 16:00 Fabijoniškių stadione, kur susitiksime su paskutiniu metu (2-1 laimėjo prieš Fakyrus, ir 1-1 lygiosios su Navigatoriais, kurie išlygino paskutinę rungtynių sekundę) gerai atrodančiais Naujaisiais Verkiais, kuriems vadovauja legendinis SFL treneris Jose Mourinjo, aka Igoris Kirilovas. Laukia zaruba, prašau visų kas vietoje ir netraumuoti pasiplanuoti sudalyvauti. Be keitimų tikėtis gero rezultato būtų sunku.